نماینده مجلس کویت: 200هزار خارجی دارای تابعیت کویتی هستند

واگذاری تابعیت

تهران- ایرنا- یک نماینده مجلس عضو جناح مخالف دولت کویت گفت که مقام های این کشور پس از آزادی کویت از اشغال عراق به بیش از 200 هزار تن تابعیت کویتی واگذار کرده اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نهرین نت، ˈصالح عاشورˈ در پرسش از وزیر کشور کویت در مجلس، جمعیت کویت را پس از آزادی از اشغال عراق، 650 هزار نفر عنوان کرد و افزود: با توجه به بالاترین نرخ افزایش جمعیت در جهان که بین 2 تا 3 درصد است، هر سال باید تقریبا 16 هزار و 250 تن به جمعیت کویت اضافه شود و اکنون بعد از گذشت 24 سال از آزادی کویت، جمعیت کشور باید یک میلیون و 40 هزار تن باشد، اما آمارهای رسمی نشان می دهد که شمار شهروندان کویتی به یک میلیون و 350 هزار تن رسیده است.

این نماینده مجلس کویت افزود: با توجه به اطلاعات موجود، مقام های کشور تاکنون به 310 هزار تن تابعیت کویتی داده اند و با کنار گذاشتن مواردی که به واسطه ازدواج و یا زاد و ولد شهروند کویت شده اند، در واقع 200 هزار خارجی تابعیت اخذ کرده اند.

عاشور همچنین دلایل واگذاری تابعیت به این تعداد از افراد از زمان آزادی کویت از اشغال عراق و همچنین ماهیت خدمات ارایه شده به آنها را جویا شد.

براساس این گزارش، این اقدام نماینده کویت در جهت تصمیم شورای وزیران این کشور به پس گرفتن تابعیت 10 تن از شخصیت های تکفیری- وهابی عربی و به خصوص عربستانی صورت گرفت که در ایجاد آشوب های گسترده و فتنه های قومی در این کشور سهیم بوده اند.

رسانام**1408**1010
کد N452135