پرونده خبرنگار واشنگتن‌پست امنیتی است

حجت‌الاسلام و المسلمين غلامحسين محسني‌ اژه‌اي

... سخنگوی قوه قضائیه در رابطه با بازداشت خبرنگار واشنگتن پست گفت: قبلا هم گفتم سه نفر در رابطه با این موضوع بازداشت شده‌اند و مسائل آنها مالی نیست و امنیتی است.

به گزارش خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی‌اژه‌ای در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه در برخی رسانه‌ها عنوان شده که اتهام خبرنگار واشنگتن پست جاسوسی است، آیا این موضوع صحت دارد؟ گفت: به لحاظ قانونی بنده از بیان جزئیات پرونده و اتهامات متهمان معذورم و مسلما قاضی اتهامات را به خود متهم اعلام می‌کند.

وی ادامه داد: قبلا هم گفتم سه نفر در رابطه با این موضوع بازداشت شده‌اند و مسائل آنها مالی نیست و امنیتی است و اکنون پرونده در مرحله تحقیقات مقدماتی است.

محسنی‌اژه‌ای درباره توزیع شب‌نامه در مجلس علیه رئیس‌جمهور که سوال یکی دیگر از خبرنگاران بود، گفت:‌ مسلما هر کسی که به صورت مکتوب یا غیرمکتوب نسبت به مقامات که رئیس جمهور نیز جزو آن است توهین کند، مدعی‌العموم بدون شکایت خصوصی می‌تواند وارد شود.

وی درباره اعلام اسامی دانشجویان در بورسیه‌های غیرقانونی و اینکه آیا این موضوع جرم است؟ اظهار کرد: اگر سندی طبقه‌بندی شده باشد، حق انتشار آن نیست و اگر لطمه‌ای به کسی وارد شود آن فرد می‌تواند شکایت کند.

ادامه دارد...

کد N451977