روسیه از نتایج اجلاس چهارجانبه برلین در مورد اوکراین استقبال کرد

اوکراین,اجلاس برلین

مسکو - ایرنا - وزارت امور خارجه روسیه روز دوشنبه با انتشار بیانیه ای از نتایج به دست آمده در اجلاس چهارجانبه وزیران امور خارجه اروپایی در برلین در مورد مساله اوکراین استقبال کرد.

در بیانیه وزارت امور خارجه روسیه گفته شده است: در دیدار وزیران خارجه روسیه، فرانسه، آلمان و اوکراین در برلین، پیشرفت های قابل توجهی در مسایل مختلف مربوط به بحران اوکراین به دست آمده است.

وزیران خارجه روسیه، آلمان، فرانسه و اوکراین عصر روز یکشنبه در چارچوب یک نشست چهارجانبه در برلین دیدار و در مورد بحران اوکراین گفت و گو کردند.

در بیانیه وزارت امور خارجه روسیه آمده است: در اجلاس برلین مسایل مربوط به تلاش های بین المللی برای کمک به حل بحران اوکراین مطرح و بررسی شد.

وزارت خارجه روسیه در بیانیه خود افزوده است: ˈشرکت کنندگان در اجلاس برلین تمام جوانب اوضاع اوکراین را بررسی کردند و به موضوع توقف اقدامات نظامی و کنترل مرزهای این کشور، ارسال کمک های انسانی به مناطق جنوب و شرق اوکراین و تامین شرایط آغاز روند حل و فصل سیاسی مسایل این کشور توجه خاص داشتند.ˈ

ˈ در همه این مسایل پیشرفت قابل توجهی به دست آمده است و طرف های شرکت کننده در اجلاس برای ادامه گفتگوها در این چارچوب که نتایج آن را بتوان به رهبران چهار کشور پیشنهاد کرد، تاکید کردندˈ.

اروپام*5*391*518**1479** 1337
کد N451774