ضمن پرداختن به تحولات منطقه؛

پادشاه اردن از اصلاحات فراگیر بر مبنای اهداف ملی خبر داد

سیاسی

پادشاه اردن اعلام کرد که روند اصلاحات فراگیر که این کشور با ثبات و توازن آن را در پیش گرفته است بر مبنای اهداف و اولویت‌های ملی است که همه مردم این کشور با آن موافق هستند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی ایلاف، ملک عبدالله دوم، پادشاه اردن در سخنانی عنوان داشت که "امان" در برخورد با شرایط و چالش‌های منطقه‌ای، منافع عالی ملی خود را در رأس اولویت‌ها قرار می‌دهد و در عین حال از برادران عرب برای محقق ساختن منافع خود حمایت می‌کند.

وی عنوان داشت: دستاوردهایی که اردن در عرصه اصلاحات رقم زده است ثابت می‌کند که شرایط و چالش‌های منطقه‌ای مختلف مانع از روند اصلاح‌گرایانه‌ی ما و تحقق دموکراسی در کشورمان نمی‌شود.

وی با درخواست از مردم کشورش برای حفظ ثبات اردن تأکید کرد: موضع سیاسی و نظامی ما در این مرحله قوی است.

پادشاه اردن اعلام کرد که دستور به دولت برای کارآمدکردن نقش وزارت دفاع و گسترش اختیارات هیأت مستقل انتخابات با اولویت‌های ملی این کشور جهت برقراری اصلاحات سازگاری دارد و شرایط را برای مرحله‌ی جدید اصلاحات فراگیر و گسترش مشارکت مردم هموار می‌سازد.

در همین حال وی خاطرنشان کرد که "امان" تمامی تلاش‌هایش در کنار جامعه بین‌الملل برای توقف حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه ادامه می‌دهد و با تمام نیرو و امکانات و از طریق امدادرسانی و کمک‌های پزشکی در کنار برادران فلسطینی می‌ایستد.

وی همچنین بر لزوم گسترش تلاش‌های بین‌المللی جهت از سرگیری مذاکرات صلح خاورمیانه تأکید کرد و گفت: این مذاکرات باید به حل و فصل نهایی مشکلات بینجامد و به آرمان‌های مردم فلسطین در پایان دادن به اشغال‌گری‌های اسرائیل و تشکیل کشور مستقل فلسطین جامع عمل بپوشاند.

وی در این خصوص نسبت به سیاست‌ها و اقدامات یکجانبه رژیم صهیونیستی در اراضی اشغالی فلسطین به‌ ویژه شهر قدس هشدار داد.

پادشاه اردن در خصوص تحولات سوریه نیز عنوان داشت: باید یک راه‌حل سیاسی فراگیر برای بحران سوریه محقق شود که به رنج‌های مردم دوست و برادر سوریه پایان دهد.

وی در این بین به فشارهای گسترده بر اقتصاد اردن به دلیل میزبانی این کشور از تعداد زیادی از آوارگان سوری اشاره کرد.

عبدالله دوم همچنین حمایت خود را از تمامی تلاش‌ها برای حفظ وحدت عراق اعلام و تأکید کرد که این اقدام از طریق آغاز روند سیاسی گسترده‌ای باید صورت گیرد که تمامی اقشار مردم عراق در آن مشارکت داشته باشند.

انتهای پیام

کد N451655