نگرانی بهرامی از رشد جرم ضرب‌وجرح

سازمان قضايي نيروهاي مسلح,جرم,ضرب و شتم

رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح، پیشگیری از وقوع جرم را اولویت این سازمان در سال جاری عنوان کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدکاظم بهرامی در مجمع استانی پیشگیری از وقوع جرم در نیروهای مسلح مرکزی، به اهمیت پیشگیری از وقوع جرم در نیروهای مسلح اشاره کرد و گفت: امنیت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم یکی از وظایف قوه قضائیه در قانون و سیاست‌های کلی نظام است که باید در این راستا با همکاری و اهتمام بیشتر مسؤلان و دستگاه‌های مرتبط در جلوگیری از وقوع جرایم تلاش شود.

وی امنیت و سلامت را دو ویژگی مهم جامعه پویا و بالنده دانست و ادامه داد: مهم‌ترین وظیفه نیروهای نظامی و انتظامی ایجاد امنیت در جامعه و زمینه‌سازی برای سلامت روانی مردم است.

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح با بیان اینکه جرایم ایراد ضرب و جرح دومین جرم در کشور از نظر فراوانی است، توجه به این جرایم را در نیروهای مسلح مهم خواند و تصریح کرد: اگر از شیوع این جرایم جلوگیری نشود، زمینه بسیاری از جرم‌های دیگر فراهم و آثار ناگواری در جامعه بر جای خواهد گذاشت.

بهرامی، با بیان این که وقوع جرم در نیروهای مسلح از آمار بالایی برخوردار نیست، به اجرای برنامه‌های منسجم این سازمان در پیشگیری از وقوع جرم از سال 77 تاکنون اشاره کرد و افزود: این برنامه‌ها موجب کاهش وقوع جرم در نیروهای مسلح شده است.

رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح با تاکید بر اینکه باید زمینه وقوع جرم را از بین برد، خاطرنشان کرد: در این مجامع ضمن بررسی و شناسایی علل و عوامل وقوع جرم ایراد ضرب و جرح، راهکارهای لازم برای از بین بردن اینگونه جرایم ارائه می‌شود.

بهرامی گفت: آمارها نشان می‌دهد که میزان جرایم ایراد ضرب و جرح در کشور در سال 92 بالغ بر 12.66 درصد در مقایسه با سال 90 افزایش دارد که این روند رو به رشد، بسیار خطرناک است.

وی خاطرنشان کرد: بر اساس آمارهای ارائه شده توسط پلیس در سال 90 از هر 10 نفر که به قتل رسیده 4 نفر با سلاح سرد کشته شده که در دهه 80 این رقم به ازای هر هزار و 925 نفر بوده است.

انتهای پیام

کد N451441