اوباما به دلیل بحران‌های داخلی و خارجی تعطیلات خود را نیمه‌کاره رها کرد

رئیس‌جمهوری آمریکا به‌دلیل بحران‌های اخیر داخلی و خارجی تعطیلات خود را نیمه‌کاره رها کرده و به واشنگتن بازگشت و قرار است با سوزان رایس و جو بایدن و مشاورانش نشست برگزار کند.

رئیس‌جمهوری آمریکا به‌دلیل بحران‌های اخیر داخلی و خارجی تعطیلات خود را نیمه‌کاره رها کرده و به واشنگتن بازگشت و قرار است با سوزان رایس و جو بایدن و مشاورانش نشست برگزار کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته گاردین، تعطیلات باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا در جزیره مارتازوینیارد به‌دلیل ناآرامی‌های اخیر نیمه‌کاره ماند و وی یکشنبه شب به واشنگتن بازگشت تا نشستی را با جو بایدن معاون رئیس جمهوری آمریکا و سایر مشاورانش برگزار کند. کاخ سفید درباره علت بازگشت اوباما به واشنگتن برای رایزنی اظهارنظری نکرده است.

احتمالاً بخشی از این تصمیم به این علت گرفته شده است که انتقادها به اوباما افزایش یافته و مخالفان وی می‌گویند که در بحبوحه بحران‌های داخلی و خارجی رئیس‌جمهوری آمریکا دو هفته در جزیره تفریحی به سر برده است. با این حال گفته می‌شود که این بحران‌ها هفته اول سفر اوباما را به تعطیلات کاری تبدیل کرد. وی در بیانیه‌ای ویدیویی در خصوص اقدامات ارتش آمریکا در خصوص عراق و درگیری میان معترضان و پلیس در فرگوسن واقع در ایالت میسوری صحبت کرد.

وی از رهبران خارجی درخواست کرد تا درباره تنش‌ها میان اوکراین و روسیه و نیز خشونتهای غزه گفت‌و‌گو کنند.

اریک شولتس، سخنگوی کاخ سفید گفت: گمان می‌کنم که می‌توانیم بگوییم یک سری وضعیت‌های بغرنج و پیچیده در جهان وجود دارد و به همین دلیل است که شما می‌بینید رئیس‌جمهور درباره آن‌ها صحبت می‌کند. قرار است اوباما روز سه‌شنبه باز هم به تعطیلات برود و تا هفته آتی در سفر باشد.

اگرچه اوباما در هفته اول سفرش کار هم می‌کرد اما به اندازه کافی زمان برای گلف‌بازی کردن، رفتن به ساحل به اتفاق خانواده و شام خوردن به همراه خانواده در اختیار داشت. وی در این جزیره شنی در سواحل ایالت ماساچوست در جشن تولد همسر مشاورش شرکت کرد و با بیل کلینتون رئیس‌جمهوری سابق آمریکا و همسرش هیلاری کلینتون دیدار کرد.

انتهای پیام

کد N450982