دفاع یک مقام قضایی از تفکیک جنسیتی در محیط کار

قوه قضاييه,تفكيك جنسيتي

معاون فرهنگی رئیس قوه قضاییه گفت: تفکیک جنسیتی در محیط کار بر اساس آموزه‌های دینی امری حیاتی و بجاست.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت‌الاسلام و المسلمین صادقی طی سخنانی در مراسم افتتاحیه مرحله مقدماتی دومین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم دادگستری استان تهران اظهار کرد: بر خلاف نظر برخی روشنفکرنماها مبنی بر این که قرآن برخواسته از فرهنگ زمان پیامبر (ص) بوده و با گذشت زمان دیگر حجیت ندارد باید بگویم که بر اساس آموزه‌های خود قرآن کریم، احکام این کتاب مقدس مختص به زمان خاصی نبوده و دستورات آن برای زندگی همه انسان‌ها در تمامی قرون و اعصار است. بهره‌گیری از قواعد و فرامین قرآن کریم که منشاء آن وحی الهی است در محیط کارمان یعنی دستگاه قضایی بیشتر نمود پیدا می‌کند.

وی در ادامه با اشاره به تعدادی از آیات قرآنی پیرامون احکام جزایی اسلام افزود: با کمال تاسف امروزه در جهان برخی از احکام نورانی قرآن کریم مورد تمسخر دشمنان اسلام قرار می‌گیرد که بعضا نیروهای مومن به انقلاب در داخل نیز در دام آن گرفتار می‌شوند؛ از جمله این موارد موضوع تفکیک جنسیتی در محیط کار است که بر اساس آموزه‌های دینی امری حیاتی و بجاست؛ بنابراین لازم است با بهره‌گیری از قدرت نرم شامل دانش، دیپلماسی پویا و قدرت رسانه‌ای، با جدیت احکام جزایی اسلام را همراه با تدبیر، تدریج و برنامه ریزی دقیق جهت ایجاد بستر مناسب به مرحله اجرا درآورده و علنا از آن دفاع کنیم تا نتیجه بازدارندگی این نوع مجازات‌ها خود را در جامعه نشان دهد.

مرحله مقدماتی دومین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم با همت معاونت فرهنگی دادگستری تهران و با حضور قریب به 410 نفر از همکاران قضایی و اداری ویژه شهر تهران در محل ساختمان آموزش برگزار شد.

در این دوره از مسابقات که در سه رشته مفاهیم، ترتیل و قرائت برگزار می‌شود مجموعا قریب به پانصد نفر از همکاران قضایی و اداری تهران و سایر شهرستانهای استان حضور دارند.

انتهای پیام

کد N450981