ایزدی‌ها در سوریه علیه داعش آموزش می‌بینند/ کنترل نیروهای عراقی بر مناطقی از الانبار

عضو یگان‌های حمایت از کردها اعلام کرد که افراد مسلح کرد، ایزدی‌ها را در پادگان‌هایی در سوریه آموزش می‌دهند تا با داعش در عراق بجنگند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته‌ی روزنامه‌ی مصری الیوم‌السابع، یکی از اعضای یگان‌های حمایت از کردهای عراق اعلام کرد که نیروهای کرد صدها داوطلب ایزدی را در چندین پادگان در داخل سوریه آموزش می‌دهند تا به جنگ با گروه "دولت اسلامی" (داعش) در عراق بپردازند.

این عضو یگان‌های حامی کردها که از پادگان آموزش نظامی در پایگاه نظامی "سریملی" در قامشلی واقع در شمال شرق سوریه دیدن کرده بود، گفت: حدود 55 ایزدی در این پادگان آموزش نظامی می‌بینند.

وی گفت: غیرنظامیان ایزدی می‌خواهند در سوریه بمانند چرا که امنیت بیشتری دارد اما داوطلبان برای جنگ می‌خواهند به عراق بازگردند تا با داعش بجنگند. از سوی دیگر منابع امنیتی عراق اعلام کردند که تعدادی از افراد قبایل عراق با همکاری نیروهای امنیتی توانستند منطقه "البوعساف" و برخی مناطق "زنکوره" و روستای "العصریه" در استان الانبار را از تروریست‌های داعش پاکسازی کنند و 80 تن از آن‌ها را به هلاکت برسانند.

همچنین "نجم‌الدین کریم"، استاندار کرکوک اعلام کرد که به‌زودی سلاح‌های جدیدی به دست پیش مرگ‌های کردستان عراق می‌رسد که با استفاده از آن‌ها می‌توانند ضربات سختی به داعش وارد کنند.

وی گفت: ما از طریق هماهنگی با سفارت آمریکا و کشورهای دیگر اقدامات لازم را برای حمایت از نیروهای پیش‌مرگ جهت مقابله با داعش اتخاذ می‌کنیم. نیروهای پیش‌مرگ کردستان عراق روز یکشنبه با کمک جنگنده‌های آمریکایی توانستند کمترل کامل سد موصل در شمال عراق را در دست بگیرند.

عمار الحکیم، رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق نیز در سخنانی بر اهمیت افزایش تلاش‌ها جهت حل بحران امنیتی در عراق تأکید کرد.

انتهای پیام

کد N450866