انتشار اخباری از وخامت وضعیت جسمانی پادشاه عمان

عمان

شبکه الجدید گزارش داد که پادشاه عمان با بیماری سرطان به شدت دست و پنجه نرم می‌کند و پس از اینکه حدود 7 ماه ناتوان از حرکت بوده است، برای درمان به شهر مونیخ آلمان منتقل شده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، این شبکه لبنانی به نقل از منابعی که نام آن‌ها را ذکر نکرده است، گزارش داد که قابوس بن سعید، پادشاه عمان به بیماری سرطان روده بزرگ مبتلا شده و این بیماری در تمام بخش‌های بدنش گسترش پیدا کرده است.

شبکه الجدید تاکید کرد که پادشاه عمان وصیت خود را در صندوقچه خود گذاشته است و از آنجا که وی ازدواج نکرده و صاحب فرزندی نیست، بین دو تن از پسرعمه‌هایش که یا اسعد بن طارق بن تیمور آل سعید یا هیثم بن طارق بن تیمور آل سعید هستند، برای تعیین جانشینی‌اش تردید دارد.

پادشاه کنونی عمان توانسته کشورش را که در گذشته از فقر و سرکشی‌ها رنج می‌برد، به یک کشور دارای ثبات تبدیل کند که دارای صنعت صادرات نفت و همچنین دارای یک زیرساخت جدید است.

براساس اساسنامه عمان خاندان حاکم باید پادشاه جدیدی را ظرف سه روز از عدم تصدی این پست توسط شخصی تعیین کند. اگر خاندان حاکم به توافق دست نیابند، باید این وصیت باز شود تا نام شخصی که پادشاه عمان تعیین کرده است مشخص شود.

در کشور عمان به شورای دفاع که شامل مسئولان نظامی، امنیتی و روسای دادگاه عالی و دو رئیس شوراهای مشورتی است اجازه حضور در هنگام گشودن این وصیت‌نامه داده می‌شود.

انتهای پیام

کد N450659