آغاز همایش ملی واکاوی روند پیشبرد سیاست هسته‌ای در دولت روحانی

انرژي هسته‌يي,فن‌آوري هسته‌ای,سوخت هسته‌‌‌ای,مذاكرات ايران و گروه 1 5,همايش,مذاكرات هسته‌اي

همایش ملی واکاوی روند پیشبرد سیاست هسته‌ای در دولت روحانی آغاز به کار کرد .

همایش ملی واکاوی روند پیشبرد سیاست هسته‌ای در دولت روحانی آغاز به کار کرد .

به گزارش خبرنگار انرژی هسته‌ای خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، این همایش یک روزه از سوی دفتر مطالعات سیاسی و بین‌المللی - سازمان مجامع وزارت خارجه برگزار و قرار است دراین همایش مقامات و اعضای تیم مذاکره کننده دولت روحانی و نیز اساتید و صاحب‌نظران موافق و منتقد روند پیش گرفته شده در دولت روحانی سخنرانی کنند.

از جمله سخنرانان این همایش مجید تخت روانچی، معاون اروپا و آمریکای وزارت خارجه ، حسین تاش، قائم مقام شورای عالی امنیت ملی، سید عباس عراقچی، معاون حقوقی وزارت خارجه ، دکتر جمشید ممتاز مشاور حقوقی وزارت خارجه و اساتیدی چون داوود هرمیداس باوند ، سعید لیلاز، صادق زیباکلام و نیز دکتر رضا نجفی نماینده دائم ایران در آژانس وعلی اصغر سلطانیه نماینده پیشین ایران در آژانس از جمله این سخنرانان هستند.

به گزارش ایسنا این همایش با هدف تبیین روند پیشبرد سیاست هسته‌ای در دولت روحانی، توافق بین مذاکرات هسته‌ای و توافق احتمالی جامع انجام می‌شود.

برگزاری این همایش پس از دست یافتن ایران و 1+5 به توافق ژنو برای اولین بار است که در این سطح برگزار و ابعاد سیاسی، فنی و حقوقی روند مذاکرات هسته‌ای بررسی می‌شود.

انتهای پیام

کد N450654