تمدید حالت فوق العاده در فرگوسن/میسوری یک شب ناآرام دیگر را تجربه کرد

آمریکا اروپا

ادامه اعتراضات مردم شهرفرگوسن ایالت میسوری موجب شده تا مقامات این ایالت اقدام به تمدید وضعیت فوق العاده و ساعات منع رفت و آمد کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، فرگوسن تا ساعات ابتدایی صبح امروز همچنان ناآرام بود و درگیری های پراکنده پلیس با معترضین در نقاط مختلف این شهر دیده می شد.

ادامه اعتراضات در شهر فرگوسن در حالی است که روز گذشته اعلام شد "مایک براون" نوجوان سیاه پوست، با شلیک 6 گلوله کشته شده است. ایالت میسوری از یکشنبه شب 19 مرداد ماه ناآرام شده که دلیل آن کشته شدن یک نوجوان در بخش سنت لوئیز منطقه فرگوسن میسوری است. در حالیکه مردم آمریکا هنوز حادثه قتل "تریوان مارتین" نوجوان سیاه پوست به دست یک افسر پلیس و سپس تبرئه این پلیس را از یاد نبرده اند؛ روز یکشنبه یک نوجوان سیاه پوست دیگر در ایالت میسوری به دست پلیس کشته شد.

"جی نیکسون" فرماندار میسوری برای فرونشاندن اعتراضات اقدام به اعلام وضعیت فوق العاده و منع رفت و آمد کرده است. بر اساس این گزارش از ساعت 5 به وقت گرینویچ تا ساعت 10 که به وقت محلی از ساعت 12 شب تا پنج صبح می شود در این ایالت مقررات منع رفت و آمد حاکم است.

عصبانیت مردم میسوری پس از آن افزایش یافت که اعلام شد پلیسی که اقدام به قتل بی دلیل این نوجوان کرده چند روز قبل از وقوع قتل، نشان افتخار دریافت کرده بود.

از سوی دیگر یک گزارش داخلی در اف بی آی (پلیس فدرال آمریکا) نیز نشان می دهد که در هر سال به طور میانگین 400 نفر از شهروندان آمریکایی به دست پلیس این کشور کشته می شوند.

بر اساس گزارشی که در اختیار اف بی ای قرار گرفته از سال 2005 تا 2012 میلادی در هر هفته به طور میانگین دو نفر به دست نیروهای پلیس آمریکا کشته می شوند. اغلب این کشته شدگان از سیاه پوستان حاضر در آمریکا هستند و 18 درصد کشته شدگان نیز کمتر از 21 سال سن دارند.