تولیت مسجد مقدس جمکران:

روحیه تهاجمی رمز پیروزی در برابر جبهه استکبار است

مسجد جمكران

تولیت مسجد مقدس جمکران گفت: رمز موفقیت حضرت امام (ره)و مقام معظم رهبری در برابر دشمنان، تهاجمی بودن ایشان در برابر جبهه استکبار بوده است.

تولیت مسجد مقدس جمکران گفت: رمز موفقیت حضرت امام (ره)و مقام معظم رهبری در برابر دشمنان، تهاجمی بودن ایشان در برابر جبهه استکبار بوده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه قم، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن رحیمیان در آیین افتتاح قرارگاه فرهنگی منتظران مهدی در قم به ریشه استفاده از واژه قرارگاه اشاره و اظهار کرد: تعبیر قرارگاه برای اولین بار توسط مقام معظم رهبری استفاده شده است.

وی افزود: اگر قرارگاه در جنگ نظامی نبود هم افزایی و هماهنگی بین نیروها ایجاد نمی‌شد؛ به همین ترتیب در جنگ به مراتب گسترده‌تر، مهلک‌تر و خطرناک‌تر فرهنگی باید قرارگاه وجود داشته باشد.

رحیمیان، در تبیین تفاوت‌های دو جنگ نظامی و فرهنگی گفت: یکی از تفاوت‌های دو جنگ آن است که در جنگ نظامی هر کس توسط دشمن قربانی شود شهید می‌شود و به بهشت می‌رود، اما در جنگ فرهنگی قربانی، جهنمی و باعث سرشکستگی و نابودی می‌شود.

وی افزود: در جنگ نظامی جسم و در جنگ فرهنگی، روح، معرفت و تمام موجودیت انسان مورد تهاجم است، جنگ نظامی محدود به نقاط و مرزی خاص می‌شود، اما جنگ فرهنگی در تمام مرزها و تا اعماق روستاها و خانواده‌ها نفوذ کرده و حد و مرزی ندارد.

وی، تشکیل قرارگاه فرهنگی را ضروری دانست و افزود: در مقابله با این جنگ فراگیر که دشمن بر ملت‌های اسلامی و مستضعف تحمیل کرده و هر روز با تکنولوژی جدید بر ابعاد آن افزوده می‌شود، کار پراکنده، ناقص و انفرادی بازده مطلوب نخواهد داشت.

رحیمیان در پایان افزود: هدف اصلی در مسجد مقدس جمکران، گسترش فرهنگ اسلام ناب و مهدویت و برقراری ارتباط مستمر بین پایگاه عظیم تشیع با همه مراجعین این مکان مقدس است، بنابراین استقرار یکی از مهمترین قرارگاه‌های فرهنگی در پایگاه عظیم تشیع، اقدام بسیار مطلوبی بوده است که امیدواریم هر چه زودتر به ثمر بنشیند.

قرارگاه فرهنگی منتظران مهدی در زمینی به مساحت دو هزار متر مربع و شامل فضاهای گوناگون فرهنگی از جمله سالن کنفرانس، فضاهای آموزشی و اداری و حسینیه جهت ساماندهی و هم افزایی فعالیت‌های مهدوی سراسر کشور توسط بنیاد فرهنگی خاتم الاوصیا(ص) در مسجد مقدس جمکران افتتاح شد.

انتهای پیام

کد N450597