روسیه: به دونتسک تجهیزات نظامی و جنگ‌افزار ارسال نکرده‌ایم

سخنگوی دفتر ریاست جمهوری روسیه اخبار منتشر شده مبنی بر اینکه مسکو به جمهوری خودخوانده دونتسک تانک داده است، تکذیب کرد.

سخنگوی دفتر ریاست جمهوری روسیه اخبار منتشر شده مبنی بر اینکه مسکو به جمهوری خودخوانده دونتسک تانک داده است، تکذیب کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه خبری ایتارتاس، "دیمیتری پسکوف "سخنگوی دفتر ریاست جمهوری روسیه گفت: ما مرتبا تکرار می‌کنیم که هیچ نوع تجهیزات و جنگ‌افزار به اوکراین ارسال نکرده ایم.

وی خبرهایی مبنی بر اینکه روسیه به جمهوری خودخوانده دونتسک تانک داده است، رد کرد و گفت: این گزارش‌ها صحت ندارد و ما همواره گفته‌ایم که به آن‌ها تجهیزات نفرستاده‌ایم.

گزارش‌های خبری روز یکشنبه از ورود 150 یگان جنگ‌افزار نظامی از جمله 30 تانک به دونتسک و ارائه آن‌ها به شبه نظامیانی که با دولت در جنوب شرق اوکراین می‌جنگند، حکایت داشت. مناطق دونتسک و لوهانسک در جنوب شرق اوکراین صحنه درگیری نیروهای دولتی و شبه‌نظامیان جدایی‌طلب محلی بوده است و نیروهای دولت مرکزی کی‌یف عملیات‌های نظامی را برای تحت کنترل گرفتن این مناطق آغاز کرده است.

دولت کی‌یف در جریان درگیری‌ها از خودروهای زرهی، توپخانه سنگین و نیروی هوایی برای عملیات‌هایش استفاده کرده است و از اواسط آوریل حملاتش آغاز شده است. در همین حال صدها غیرنظامی جان خود را از دست داده‌اند و بسیاری از ساختمان‌ها تخریب شده و ده‌ها هزار تن از مردم از جنوب شرق اوکراین گریخته‌اند.

انتهای پیام

کد N450563