با اشاره به جلسه استیضاح وزیر علوم،

نیشابوری:‌ آینده جریانات سیاسی در انتخابات مجلس، فردا مشخص می‌شود

استيضاح,انتخابات مجلس,استيضاح وزير علوم

یک عضو شورای مرکزی حزب اسلامی کار گفت: کسانی که امروز طرح استیضاح وزیر علوم را کلید زدند، بدانند که روز استیضاح(سه‌شنبه)، آینده خود در انتخابات آتی مجلس را مشخص می‌کنند؛ چرا که با این کار، تفکر و کارشکنی‌های خودشان را برای مردم آشکار می‌کنند.

محمد نیشابوری در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: در هفته گذشته که موضوع تفکیک جنسیتی در شهرداری مطرح شد، وزیر کار در نامه‌ای متذکر شدند که این کار می‌تواند تبعات بدی در صحنه بین‌الملل به همراه داشته باشد. در جواب ایشان عده‌ای از نمایندگان گفتند که موضوعات اصلی اقتصادی، اشتغال، تورم و ... است؛ اما همین نمایندگان امروز بدون توجه به موارد ذکر شده طرح استیضاح وزیر را کلید می‌زنند. به اصطلاح اینان همان رطب‌خوردگان منع‌کننده رطب هستند.

وی با اشاره به موضوع بورسیه‌شدگان غیرقانونی در دولت قبل ابراز عقیده کرد: برخی کسانی که به صورت غیرقانونی بورسیه شدند از نزدیکان برخی از نمایندگان مجلس هستند. طرح استیضاح از وزیر نیز زمانی کلید خورد که مسئله برخورد با بورسیه‌شدگان مطرح شد.

این فعال سیاسی با بیان اینکه «موارد طرح شده برای استیضاح شبیه بهانه‌گیری می‌ماند» تصریح کرد: انتخاب افراد وزارت علوم و روسای دانشگاه با نظر شورای عالی انقلاب صورت می‌گیرد. تمام کسانی که به عنوان رییس دانشگاه انتخاب می‌شوند از فیلتر این شورا گذر می‌کنند. چه طور می‌شود که شورای عالی انقلاب با ترکیب اصولگرایی که دارد وزیر علوم را تایید می‌کند اما نمایندگان مجلس نه؟

وی در ادامه افزود: سوابق روسای دانشگاه‌ها مانند علامه، تهران، شهید بهشتی را بررسی کنید کدام یک از آن‌ها سابقه سیاسی دارند؟ آن‌ها حتی در دوران اصلاحات هم مثل امروز یک چهره علمی بودند.

این عضو شورای مرکزی حزب اسلامی کار با تاکید بر ضرورت دوری از حاشیه‌ها و بهانه جویی‌ها خاطرنشان کرد: یکی دیگر از موارد مطرح شده توسط نمایندگان استیضاح کننده، کاهش رشد علمی دانشگاه‌ها است. اول باید دید که ملاک رشد علمی از دید آن‌ها در زمانی‌که بودجه دانشگاه‌ها و تحقیقات به دلیل شرایط اقتصادی دولت کم شده است،‌ چیست. ملاک قراردادن مقاله‌های ISI اشتباه است. رشته علمی با تعداد مقاله‌ها تفاوت دارد.

وی با بیان اینکه «وزیر علوم سیاسی نیست» گفت: اگر وزیر علوم سیاسی بود در مراسم 16 آذری که گذشت حتما نمود پیدا می‌کرد. درحالی‌که روز دانشجو، دانشجویان هر دو طیف می‌توانند مراسم آرام و خوبی داشته باشند و حرف‌هایشان را به گوش رییس جمهور برسانند. یادمان نرفته است که در دوران آقای احمدی‌نژاد یا مراسم 16 آذر منتفی می‌شد و یا طیف زیادی از آن مراسم ناراضی بودند.

نیشابوری خطاب به استیضاح کنندگان گفت: به جز نارضایتی اساتید دانشگاه و دانشجویان از جریان استیضاح، این کار باعث سوءاستفاده رسانه‌های غربی خواهد شد. آنان حتما تحلیل‌هایی در این‌باره ارائه می‌دهند. همچنین این آقایان بدانند که اگر انتخابات رقابتی در مجلس برگزار شود هیچ‌کدام از آنان بر صندلی‌های سبز مجلس نخواهند نشست.

وی در پایان با بیان اینکه یک سال زمان مناسبی برای سنجش عملکرد وزیر نیست. مردم در انتخابات سال آینده مجلس این اتفاقات را درنظر خواهند گرفت.

انتهای پیام

کد N450483