اعمال تدابیر سختگیرانه استرالیا علیه شهروندان مسلمان/ دیدار ابوت با رهبران اسلامی

مسلمان,داعش

کوالالامپور – ایرنا – رهبران گروه های اسلامی استرالیا به عنوان منتقد قوانین جدید مبارزه با تروریسم این کشور که بر پایه نژاد صورت می گیرد امروز (دوشنبه) با ˈتونی ابوتˈ نخست وزیر استرالیا دیدار و گفت وگو می کنند.

به گزارش ایرنا، براساس قوانین جدید مبارزه با تروریسم استرالیا، سازمان های اطلاعاتی و پلیسی این کشور بودجه 587 میلیون دلاری دریافت کرده و تدابیر سختگیرانه تری در قبال کسانی که در زمینه فعالیت های تروریستی فعال هستند اعمال می کنند.

روزنامه ˈساندی مورنینگ هرالدˈ روز دوشنبه اعلام کرد که دولت استرالیا براساس این قوانین همچنین برخی از مناطق را در لیست سیاه قرار می دهد که دلیل مسافرت شهروندان این کشور به آن مناطق باید قابل توجیهی مانند دیدار با اعضای خانواده و یا کمک های انسانی در آن وجود داشته باشد.

همزمان با افزایش تدابیر امنیتی در استرالیا برخی از رهبران اسلامی این کشور این قوانین سختگیرانه را مورد انتقاد قرار دادند و آنرا باعث محدود شدن بیشتر مسلمانان این کشور عنوان کردند.

دولت استرالیا اعلام کرده است این نشست با هدف بازسازی ارتباط گروه های اجتماعی دولتی و مخالفان دولت در مورد قوانین نژادی است.

گفته می شود کانبرا به بهانه جنایات گروه تکفیری داعش که مورد انتقاد جوامع اسلامی است در صدد اعمال تدابیر سحتگیرانه تر نژادی در این کشور به ویژه در خصوص مسلمانان است.

نخست وزیر استرالیا نیز می گوید این کشور با تهدید جدی تروریست های استرالیایی که در گروه تکفیری داعش در خارج از این کشور فعالیت می کنند مواجه است .

ˈ دیوید اروین ˈ رییس سازمان اطلاعات امنیت استرالیا نیز پیش از این اذعان کرده بود که استرالیایی های تروریست عضو گروه تکفیری داعش هم اکنون در حال تبدیل شدن به بازیکنان کلیدی در ˈجنگ رسانه های اجتماعیˈ هستند که از عراق و سوریه به راه انداخته اند.

این گروه تفکرات تروریستی داعش را به طور فزاینده ای به زبان انگلیسی تبلیغ می کنند.

وی معتقد است: استرالیایی ها اکنون مرتکب بدترین نوع فعالیت های افراطی در سوریه و عراق شده اند.

وی با این عنوان که افراط گرایان بخش ناچیزی از جامعه مسلمانان استرالیا را تشکیل می دهند از رهبران مذهبی این کشور خواست با این پدیده مبارزه کنند.

مقامات استرالیایی تایید کرده اند که 150 تبعه این کشور در کنار تروریست های دیگر داعش در حال جنگ در عراق و سوریه هستند.

آساق**241**1611
کد N450472