اسلام‌آباد: با مخالفان مذاکره می‌کنیم/عمران خان جنبش نافرمانی مدنی راه انداخت

دولت پاکستان اعلام کرد، تصمیم دارد با دو تن از رهبران اوپوزیسیون این کشور که خواهان برکناری نخست‌وزیر هستند، مذاکره کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری شینهوا، چودری نیسار علی خان، وزیر کشور پاکستان در حالی از این تصمیم خبر داد که پیش‌تر عمران خان، رهبر تحریک انصاف پاکستان خواهان برپایی جنبش نافرمانی مدنی شد و از حامیان خود خواست، مالیات و قبوض خود را پرداخت نکنند.

با این حال، دولت پاکستان اعلام کرد، تصمیم گرفته است با عمران خان و طاهر القدری، دیگر چهره جناح مخالف این کشور وارد مذاکره شود.

وزیر کشور پاکستان اعلام کرد، دولت این کشور دو کمیته برای مذاکره با این دو فرد تشکیل خواهد داد تا در صورت امکان امروز (دوشنبه) با آن‌ها وارد رایزنی شود. به گفته وی، این کمیته‌ها متشکل از رهبران سایر جناح‌ها و نمایندگان دولت خواهد بود.

نیسار همچنین از برپایی جنبش نافرمانی مدنی توسط اوپوزیسیون پاکستان به شدت انتقاد کرد و گفت که چنین اقدامانی علیه کشور است.

پیش از این، عمران خان در جریان راهپیمایی اعتراضی اسلام‌آباد خود را نخست‌وزیر آتی پاکستان خواند و گفت که به تحصن اعتراضی خود ادامه خواهد داد. وی تهدید کرد که اگر نوازشریف نخست‌وزیر پاکستان از سمت خود کناره‌گیری نکند، اعتراضاتی را به سمت پارلمان و منازل نمایندگان مجلس برگزار می‌کند.

انتهای پیام

کد N450438