افخم مطرح کرد:

لزوم اعمال فشار جامعه بین‌المللی بر رژیم صهیونیستی جهت لغو محاصر غزه

سیاست خارجی

جامعه جهانی به رژیم صهیونیستی برای رفع محاصره کامل غزه و خاتمه تجاوز فشار آورده و این رژیم نسبت به عدم تکرار آن تضمین ارائه دهد.

سخنگوی وزارت امور خارجه خواستار اعمال فشار جامعه جهانی خصوصاً سازمان‌های بشردوستانه به رژیم صهیونیستی جهت لغو کامل محاصره غزه و کمک‌های انسان دوستانه به فلسطینیان شد.

به گزارش ایلنا، مرضیه افخم با اشاره به تبلیغات صهیونیست‌ها علیه مقاومت فلسطین و شروط مطرح شده از سوی فلسطینی‌ها اظهار داشت: مردم در سراسر جهان با نگرانی شاهد انتشار گزارش‌هایی درباره وضعیت بغرنج انسانی در باریکه غزه به خصوص محدودیت‌های پزشکی، درمانی و بهداشتی و رسیدگی به مجروحان و نیز عدم امکان مداوای زنان و کودکان و سالخوردگان بیمار و همچنین شیوع بیماری و تداوم خسارات گسترده مادی و معنوی ناشی از تجاوز صهیونیست‌ها هستند و شروط مقاومت فلسطین کاملاً مبتنی بر تامین حقوق اولیه و ابتدائی انسانی مردم فلسطین است و رژیم صهیونیستی با مخالفت در تامین شرایط حداقلی و ممانعت از کمک انسانی به مردم غزه، بر کشتار مردم بی‌دفاع اصرار می‌ورزد.

افخم خاطرنشان نمود: لازم است جامعه جهانی به رژیم صهیونیستی برای رفع محاصره کامل غزه و خاتمه تجاوز فشار آورده و این رژیم نسبت به عدم تکرار آن تضمین ارائه دهد.

افخم آغاز روند بازسازی غزه و التزام صهیونیست‌ها به آن و عدم مانع تراشی در این روند انسانی و بشردوستانه را اقدامات تکمیلی در این خصوص توصیف کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه همچنین ابراز امیدواری کرد هیأت تحقیق شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد بر پایه مسئولیت حقوقی و انسانی خود بدون توجه به هجمه روانی و رسانه‌ای رژیم صهیونیستی و حامیان آن گزارشی منصفانه و عادلانه از ابعاد هولناک تهاجم رژیم صهیونیستی به نوار غزه ارائه نماید و با تسریع در ارائه گزارش خود به شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد، مقدمات روند پیگیری حقوقی و قضائی جرایم ضدبشری صهیونیست‌ها را در مراجع ذی‌صلاح سازمان ملل متحد و مراجع کیفری بین المللی فراهم کند.

کد N450301