امیدواری اشتاین مایر در ارائه نقشه راه برای آتش بس پایدار در اوکراین

آلمان,روسیه

تهران-ایرنا- وزیر خارجه آلمان روز یکشنبه ابراز امیدواری کرد که یک نقشه راه برای برقراری آتش بس پایدار و قابل دوام در نشست وزیران خارجه این کشور با همتایانش از فرانسه، روسیه و اوکراین تایید شود.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، فرانک والتر اشتاین مایر وزیر امور خارجه آلمان در حالی این اظهارات را مطرح کرده است که وزیران خارجه روسیه، اوکراین، فرانسه و آلمان قرار است امشب در برلین در مورد اوضاع اوکراین مذاکره کنند.

اشتاین مایر پیش از این مذاکرات گفت: همه چیز در مورد یک نقشه راه برای برقراری آتش بس قابل دوام و یک چارچوب برای کنترل موثر مرزها در اوکراین است.

وی افزود: تنها در این مسیر می توان اوضاع اوکراین را آرام و کی یف می تواند به مذاکره ملی که شامل همه گروهها از جمله گروههای مختلف در شرق اوکراین باشد، ادامه دهد.

وزیر خارجه آلمان گفت که اوضاع انسانی در اوکراین در حال حاضر توجهات سیاسی را به خود جلب کرده و همگان باید به این مساله توجه کنند.

اشتاین مایر همچنین افزود: بحران انسانی نباید سبب شود ما نسبت به یافتن مسیرهای سیاسی برای برون رفت از بحران اوکراین بی توجه باشیم. ما فورا به یک روند جدید سیاسی نیاز داریم که در غیر این صورت تنش ها تشدید می شود.

روابط روسیه و اوکراین در پی الحاق کریمه به قلمرو مسکو و تشدید ناآرامی ها در شرق اوکراین به شدت تیره شده است.

رسانام**9234**1010
کد N450177