سازمان ملل درگیری های جدید در پایتخت لیبی را محکوم کرد

لیبی,درگیری

تهران - ایرنا - سازمان ملل روز یکشنبه دور جدید درگیری ها بین شبه نظامیان رقیب در اطراف فرودگاه بین المللی طرابلس را محکوم و اعلام کرد که این درگیری ها، روند سیاسی لیبی را تضعیف می کند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از طرابلس، لیبی از اواسط ماه ژوئیه (اواخر تیر ماه) دستخوش درگیری های شدید و مرگباری بین گروه های شبه نظامی رقیب بوده است.

درگیری ها در اطراف طرابلس پایتخت لیبی که شبه نظامیان رقیب در آن مشغول نبرد هستند و در شهر بنغازی که نیروهای وفادار به یک ژنرال متمرد ارتش با شبه نظامیان در حال جنگ بوده، متمرکز است.

بر اساس این گزارش، درگیری های جدیدی طی روزهای جمعه و شنبه در طرابلس روی داد و صدها نفر از ساکنان این شهر را مجبور به فرار کرد. هنوز گزارشی از تلفات در این درگیری ها مخابره نشده است.

گزارش ها حاکی است که حدود یک هزار خانواده از درگیری های طرابلس گریخته اند و توسط مقامات محلی در شهری در جنوب پایتخت اسکان داده شده اند.

همچنین دفتر سازمان ملل در لیبی با صدور بیانیه ای، ضمن محکوم کردن این درگیری ها، از همه طرف های درگیر خواست سلاح شان را به زمین گذارند و آتش بس را رعایت کنند.

در این بیانیه آمده است: ادامه درگیری ها، تهدید جدی ای را متوجه روند سیاسی، امنیت و ثبات لیبی می کند.

نمایندگان پارلمان لیبی هفته گذشته خواستار مداخله بین المللی برای محافظت از جان غیرنظامیان در سراسر این کشور شدند.

از زمان سقوط حکومت ˈمعمر قذافیˈ دیکتاتور سابق لیبی در سال 2011، مقامات موقت این کشور در برقراری نظم و امنیت در لیبی ناکام مانده اند.

رسانام**9109**1010
کد N450148