غرویان: کناره‌گیری ناطق در حد حرف است

اصولگرايان,علي‌اكبر ناطق نوري,محسن غرويان

یک مدرس حوزه علمیه معتقد است که با آمدن ناطق نوری به صحنه انتخابات مجلس، گروه وسیعی از اعتدال‌گرایان اصولگرا به سمت وی جذب می‌شوند.

به گزارش ایسنا، محسن غرویان در گفت‌و‌گو با نامه نیوز با اشاره به گمانه‌های مطرح شده درباره لیدر جریان اصولگرا در انتخابات مجلس دهم و تلاش راست‌گرایان برای جذب ناطق نوری به سمت خود، گفت: در حال حاضر نظر ما به آقای ناطق نوری است. معتقد هستم اگر آقای ناطق نوری در صحنه باشند طیف وسیعی از اعتدال‌گرایان اصولگرا به سمت ایشان جذب خواهند شد.

وی با تاکید بر اینکه "کناره‌گیری ناطق نوری از سیاست فقط در حد حرف است"، اظهار کرد: این‌ مباحث تا الان در حد صحبت بوده است و تا انتخابات مجلس ممکن است در نظر ایشان تغییری صورت گیرد. شخصیت ایشان شخصیت قابل قبولی برای اصولگرایان است و احتمال قوی اجماع حول آقای ناطق صورت می‌گیرد.

غرویان تصریح کرد: اگر آقای ناطق نوری در انتخابات مجلس شورای اسلامی شرکت نکردند، سعی‌مان بر این خواهد بود که چهره‌های معتدلی که با دولت همراهی می‌کنند، بتوانند محوریت جریان اصولگرایی را بر عهده بگیرند.

این مدرس فلسفه اسلامی، احتمال سرلیستی برخی چهره‌های اصولگرا همچون باهنر و لاریجانی را رد نکرد و افزود: این افراد چهره‌های مناسب و معتدل اصولگرایی هستند، اما اگر یک شخصیت روحانی مسئولیت را برعهده بگیرد، محوریت و استقبال بیشتری خواهد داشت.

وی در پاسخ به این پرسش که "آیا آیت‌الله مصباح یزدی می‌تواند در میان اصولگرایان وحدت ایجاد کند یا نه؟" گفت: به هر حال بخشی از اصولگرایان به آیت‌الله مصباح و محوریت قرار گرفتن ایشان تمایل دارند.

غرویان هدف سیدرضا تقوی از دعوت حسن روحانی به جلسات جامعه روحانیت مبارز و درخواست از مصباح یزدی - که منتقد دولت است - برای سخنرانی در همایش وحدت اصولگرایان را حفظ تعادل دانست و تصریح کرد: این درخواست‌ها از یک جهت ‌می‌تواند خوب باشد، چراکه وقتی آیت‌الله مصباح سخنرانی کنند در همان جلسه احتمالا کسانی که نقدی بر سخنان ایشان دارند اظهاراتشان را مطرح خواهند کرد و نوعی تضارب آرا و تعادل در دیدگاه‌ها صورت می‌گیرد.

این مدرس حوزه علمیه ادامه داد: در آینده باید وزن‌کشی‌ها صورت گیرد تا ببینیم وحدت اصولگرایان حول و محور چه کسی چرخ می‌زند؛ البته فکر می‎کنم که اعتدال‌گرایان شانس موفقیت بیشتری خواهند داشت.

انتهای پیام

کد N450129