آمادگی استرالیا برای اسکان بیش از 4 هزار آواره سوری و عراقی

آوارگان,عراق93

تهران - ایرنا - ˈاسکات موریسونˈ وزیر مهاجرت استرالیا روز یکشنبه اعلام کرد که این کشور پیشنهاد اسکان 4 هزار و 400 آواره عراقی و سوری را مطرح می کند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از سیدنی، وی گفت که حداقل 2 هزار و 200 مکان برای اسکان عراقی ها از جمله اقلیت های قومی و مذهبی که از خشونت ها در شمال کشورشان گریخته اند، در نظر گرفته می شود.

وی افزود: دولت استرالیا همچنین حداقل 2 هزار و 200 مکان را برای سوری ها از جمله آنهایی که در شرایط ناامیدکننده در کشورهایی چون لبنان به سر می برند، اختصاص می دهد.

استرالیا هر سال با اقامت 13 هزار و 750 نفر در قالب برنامه بشردوستانه مهاجرتی اش موافقت می کند و به گفته موریسون، دولت این کشور تضمین خواهد کرد که 11 هزار مکان برای افراد مورد نیاز به اسکان در نظر گرفته خواهد شد.

استرالیا سال گذشته با اقامت بیش از یک هزار نفر از سوریه، بیش از 2 هزار نفر از عراق، 2 هزار و 754 نفر از افغانستان و بیش از یک هزار و 800 تن از میانمار موافقت کرد.

به گفته موریسون، هرچند اوضاع در میانمار رو به بهبودی است، استرالیا از اسکان مهاجران این کشور به ویژه اقلیت های قومی مسیحی که در حال حاضر در مالزی و تایلند زندگی می کنند، حمایت می کند.

رسانام**9109**1010
کد N450043