بیانیه بسیج دانشجویی دانشگاه علم و صنعت در حمایت از استیضاح فرجی‌دانا

بسیج دانشجویی دانشگاه علم‌وصنعت به ریاست و نمایندگان مجلس پیرامون استیضاح وزیر علوم نامه نوشت.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) در بخش‌هایی از این نامه آمده است: چندی است موضوع استیضاح وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در دستور کار مجلس شورای اسلامی قرار گرفته است. سال‌ها بود که با پیگیری مسئولین نظام، ارتقا و رشد علمی کشور در دستور کار اصلی وزارت علوم قرار گرفته و به یکی از اولویت‌های کشور بدل گشته بود. این رشد و ارتقای علمی به‌حدی بود که دشمنان این مرز و بوم یکی از برنامه‌های اصلی خود را ترور دانشمندان کشور و دور کردن دانشگاه‌ها از فضای علمی قرار دادند. اما با هوشیاری مسئولان، توطئه دشمنان ناکام مانده و ایران به رتبه اول در سرعت تولید علم در دنیا دست پیدا کرد. بدیهی است حفظ روند توسعه علمی کشور می‌تواند به زودی ایران را در تراز کشور‌های برتر دنیا قرار دهد.

نویسندگان این بیانیه در عین حال با انتقاد از عملکرد وزارت علوم که آن را توام با «نگاه سیاسی» خوانده‌اند، شرایط موجود را «اسف‌بار و در راستای خواست و اراده دشمنان» توصیف کرده و چاره‌اندیشی در این زمینه را حواستار شده‌اند.

در بند پایانی این بیانیه آمده است: بسیج دانشجویی دانشگاه علم و صنعت به عنوان دیده‌بان جریان دانشجویی در یکی از مهمترین دانشگاه‌های کشور از ریاست و نمایندگان محترم مجلس تقاضا دارد تا در این برهه حساس به وظیفه تاریخی خود عمل کنند و با اصلاح امور نوید آینده‌ای روشن را به جامعه دانشگاهی بدهند.

انتهای پیام

کد N449857