نماینده زاهدان در مجلس: وحدت مسلمانان بهترین راه مقابله با حربه های استکبار جهانی است

فتای,وحدت مسلمانان

تهران- ایرنا- نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه استکبار جهانی از هیچ ترفندی برای مبارزه با مسلمانان رویگردانی نمی کند، گفت: وحدت بهترین راه مقابله با حربه های دشمن است.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، «ناصر کاشانی» روز چهارشنبه در نطق میان دستور خود در مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: امروز آسودگی خود را مرهون رشادت های ایثارگران در سالهای دفاع مقدس هستیم.

وی ضمن محکوم کردن جنایات رژیم صهیونیسیتی و حامیان آنها در غزه گفت: مقاومت و موفقیت مردم غزه شکستی سهمگین به جنایتکاران صهیونیست تحمیل کرده است.

این نماینده مجلس شورای اسلامی کشورهای مسلمان را به وحدت و پرهیز از تفرقه تشویق کرد و این رویکرد را تنها راه مقابله با ترفندهای استکبار دانست.

کاشانی خاطرنشان کرد: لازم است به بزرگان و شخصیت های اسلامی احترام گذاشته و از حدود منطق و استدلال خارج نشویم؛ ضمن اینکه به یکدیگر تهمت کفر نزنیم که یکی از مشکلات کنونی جهان اسلام تندروی و افراط و برداشت های نادرست در دین است؛ رواج این تفکر در دین بر خلاف موازین شرعی بوده و بیشترین آسیب را به اسلام خواهد زد.

وی در ادامه با اشاره به نامگذاری سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی، گفت: توجه رهبر معظم انقلاب به موضوع فرهنگ به عنوان بحث زیرساخت کشور و عامل برون رفت از مسائل و مشکلات در همه حوزه ها نشان از تدبر و اشراف ایشان به مسائل کشور دارد؛ باید دولت برنامه ای ویژه برای کشور و به ویژه توسعه استان سیستان و بلوچستان داشته باشد.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: مدیریت باید به گونه ای باشد که توسعه یافتگی استان متناسب با مقتضیات فرهنگی، جغرافیایی و تاریخی استان، متکی بر اصول اخلاقی و استفاده از نخبگان و شایستگان اقوام و مذاهب این حوزه باشد.

فتاحی تصریح کرد: متاسفانه سیستان و بلوچستان و زاهدان جزو نخستین مراکز استان است که بیشترین آمار بیکاری را دارد و باید از استخدام ویژه به علت عدم رشد زیرساخت ها برخوردار شود؛ در صورتی که برنامه ریزی عملی برای اشتغال زایی توسعه مراکز فرهنگی، ورزشی و آموزشی انجام نشود آثار زیانباری بر چهره استان خواهد گذاشت.

کاشانی همچنین با ابراز تأسف از عدم استفاده از ظرفیت های موجود در حوزه نمایندگی اش، گفت: مردم استان با وجود ظرفیت های شیلات، کشاورزی، دامداری، صنعت و بازرگانی باید از فقر رنج ببرند؛ آیا این زیبنده مردمی است که با دل و جان خود از مرزهای کشور حفاظت می کنند و آیا این دستمزد صبوری این مردم نجیب است؟

وی تاکید کرد: احداث بازارچه های مرزی و احیای شهرک های صنعتی و حمایت از بخش خصوصی و تقویت منطقه آزاد صنعتی تجاری چابهار، احداث صنایع تبدیلی و وابسته به بخش کشاورزی و توجه جدی به روستا و تدوین برنامه برای صنعت توریسم، خواهد توانست استان را از یک استان عقب افتاده به یکی از توسعه یافته ترین استان های کشور مبدل سازد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی در ادامه از دستگاه های امنیتی استان سیستان و بلوچستان به جهت آزادسازی شمشیر باز گروگان گرفته شده قدردانی کرد.

سیام**7261 **1449
کد N449782