آقامحمدی:

برخی کمیسیون ها سوال نمایندگان را بایگانی می کنند

کمیسیون ها,آقامحمدی

تهران - ایرنا - باوجود پرسش های متعدد نمایندگان از وزیران، نماینده مردم خرم آباد در مجلس شورای اسلامی، معتقد است که برخی از کمیسیون ها، سوال های نمایندگان را بایگانی می کنند و حقوق نمایندگان نادیده گرفته می شود.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، «ابراهیم آقامحمدی» در جلسه علنی روز یکشنبه مجلس در تذکری با استناد به ماده 29 آیین نامه داخلی مجلس اظهارداشت: وقتی سوالی از وزیری مطرح می شود هیات رییسه مجلس آن سوال را به کمیسیون مربوطه می دهد و کمیسیون نیز باید درمدت 15 روز از وزیر مربوطه دعوت کنند و سوال از وی مطرح شود.

وی تصریح کرد: این در حالی است که بعضی از کمیسیون های تخصصی مجلس سوال های نمایندگان را بایگانی می کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: 15 سوال از وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در کمیسیون اجتماعی مانده است و این در حالی است که این کمیسیون روز سه شنبه را بازدید از جنازه صنعت هسته ای گذاشته است.

آقامحمدی مدعی شد: بین کمیسیون ها و برخی وزیران روابط ناسالم حاکم است و حقوق نمایندگان نادیده گرفته می شود.

حجت الاسلام والمسلمین محمد حسن ابوترابی فرد که ریاست ساعاتی از جلسه علنی امروز مجلس را برعهده داشت ضمن انتقاد از تعبیری که ابراهیم آقامحمدی از صنعت هسته ای کشور استفاده کرد، گفت: این عبارت و این واژه معنا ندارد و هر کشوری افتخار دارد که در صنعت هسته ای تولید علم و فناوری و رسیدن به جایگاه فاخر در اوج تحریم ها را کسب کرده است.

وی درباره سوال نمایندگان نیز یادآور شد: ما با تراکم و محدودیت زمانی روبه رو هستیم و اگر در کمیسیونی به سوال نماینده ای رسیدگی نشده را پیگیری می کنیم تا طبق برنامه در دستور کار کمیسیون قرار گیرد.

سیام**2021**ن.س**1336
کد N449669