نتانیاهو: اگر خواسته‌های امنیتی ما محقق شود با فلسطین به توافق می‌رسیم

نتانياهو

نخست وزیر رژیم صهیونیستی با بیان اینکه این رژیم همچنان در بین جنگی نظامی و سیاسی قرار دارد، گفت: اگر مذاکرات هیات‌های فلسطینی و اسرائیلی در قاهره امنیت اسرائیل را محقق سازد، در آن صورت ممکن است با فلسطین به تفاهم برسیم.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری فلسطین الیوم، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در خصوص مذاکرات هیات‌های فلسطینی و اسرائیلی در قاهره گفت: ما همچنان در میان جنگی نظامی و سیاسی قرار داریم. هیات مذاکره کننده اسرائیلی در قاهره به ما اعلام کرده که بر خواسته‌ها و نیازهای امنیتی اسرائیل پافشاری می‌کند.

وی گفت: اگر خواسته‌های امنیتی ما برآورده شود ما نیز می‌توانیم با فلسطین به توافق برسیم ما مردمی قدرتمند هستیم. اگر حماس فکر می‌کند می‌تواند از شکست‌های نظامی که به آن وارد شده به نفع خود استفاده کند، سخت در اشتباه است. تا زمانی که اسرائیلی‌ها از آرامش برخوردار نباشند ما به حملات خود علیه حماس ادامه می‌دهیم.

نتانیاهو ادعا کرد: اگر حماس فکر می‌کند ما پایدار نخواهیم بود سخت در اشتباه است. حماس ضربه سختی از ما خورده است و ما تا تحقق اهداف خود ثابت و پایدار می‌مانیم.

وی گفت: ما با هیچ گونه توافقنامه آتش بس طولانی مدت را بدون تحقق امنیت اسرائیل نمی‌پذیریم و اگر آرامش و اطمینان به شهروندان‌مان بازنگردد ضربات سختی را به حماس وارد خواهیم کرد.

نتانیاهو روز شنبه نیز مخالفت خود را با طرح جدید آتش بس مصر اعلام کرده بود.

انتهای پیام

کد N449627