روزنامه چاپ کره شمالی: ژاپن به دلیل جنایات جنگ جهانی دوم اظهارندامت کند

ژاپن,جنایت

تهران - ایرنا - یک روزنامه چاپ کره شمالی روز یکشنبه نوشت: جنایات ژاپن در جنگ جهانی دوم نباید نادیده گرفته شود و این کشور باید به خاطر این فجایع ابراز ندامت کند.

به گزارش خبرگزاری شین هوا، روزنامه پرتیراژ «رودونگ سینمون» چاپ کره شمالی در سرمقاله روز یکشنبه خود نوشت: ژاپنی ها در جنگ جهانی دوم اقدام به ربودن میلیون ها کره ای، قتل عام یک میلیون نفر از آنان و هتک حرمت 200 هزار زن کره ای کرده اند.

این روزنامه نوشت: مهاجمین ژاپنی، کره ای ها را ازسخن گفتن به زبان مادری و استفاده از اسامی کره ای منع کرده و منابع عظیمی از ذخایر فرهنگی این شبه جزیره را به یغما بردند.

سرمقاله نویس کره شمالی نوشت: با توجه به جنایات ژاپن در گذشته، اکنون خواست جامعه جهانی این است که توکیو به خاطر ارتکاب این جنایت ها ابراز ندامت کند و به دنبال شیوه هایی برای جبران آن برآید.

سرمقاله این روزنامه چاپ کره شمالی در حالی منتشرشد که پیونگ یانگ روز جمعه در شصت و نهمین سالروز تسلیم ژاپن در جنگ جهانی دوم از این کشور خواست با ابراز ندامت به خاطر اقدامات استکباری گذشته، مسوولیت هایش را در قبال ایجاد روابط بین المللی باثبات و محکم عهده دار شود.

آساق 1450**1545
کد N449604