تصاویری از آغاز عملیات کردها علیه داعش برای بازپس گیری سد موصل

روز شنبه پیشمرگه های کرد در شمال عراق حمله گسترده ای را علیه نیروهای داعش آغاز کردند. آنها تلاش می کنند تا کنترل سد موصل را از دست داعش درآورند. در این حمله نیروی هوایی آمریکا از پیشمرگه ها حمایت می کند.

تصاویری از آغاز عملیات کردها علیه داعش برای بازپس گیری سد موصلروز شنبه پیشمرگه های کرد در شمال عراق حمله گسترده ای را علیه نیروهای داعش آغاز کردند. آنها تلاش می کنند تا کنترل سد موصل را از دست داعش درآورند. در این حمله نیروی هوایی آمریکا از پیشمرگه ها حمایت می کند.

 

 

 

اما نیاز و انتظار اصلی پیشمرگه ها از آمریکا و اروپا مسلح کردنشان با سلاح های مدرن است. یک افسر پیشمرگه می گوید: “تنها تفاوت این جنگ با دیگر درگیری ها اینست که تروریست ها از سلاح های پیشرفته ای برخوردارند که از ارتش عراق گرفته اند. این سلاح ها آمریکایی است، اما سلاح ها و تجهیزات ما کهنه اند.”

سد موصل که در ۵۰ کیلومتری شمال غرب موصل و بر روی رودخانه دجله قرار دارد، از هفتم ماه اوت به کنترل نیروهای داعش درآمده است. این سد منبع اصلی انرژی و آب منطقه است.

فرانک والتر اشتاین مایر، وزیر خارجه آلمان در اربیل مرکز اقلیم کردستان عراق ضمن توضیح در مورد اختصاص ۲۴ میلیون یورو کمک های بشر دوستانه توسط آلمان گفت که حضورش در اربیل نشانه آنست که کردها در این شرایط دشوار تنها نخواهند ماند. او اضافه کرد که در بازگشت به برلن در مورد دیگر درخواست کردها نیز تصمیم مسئولانه خواهد گرفت.

منبع: یورونیوز

52261

کد N449591