موافقت نمایندگان با یک فوریت طرح منع تبلیغات و معرفی محصولات و خدمات غیرمجاز در ماهواره

مجلس

برخی از قوانین نیازمند به روزرسانی هستند به ویژه قوانین مرتبط با سلامت مردم دارای اهمیت بسیاری است، از طرف دیگر قوانین باید بازدارنده باشند تا سلامت جامعه به خطر نیفتند. از این‌رو این طرح در جهت حفظ و صیانت از حقوق مصرف‌کننده در حوزه دارو و مواد غذایی تدوین شده است

نمایندگان مردم در خانه ملت با یک فوریت طرح منع تبلیغات و معرفی محصولات و خدمات غیرمجاز و آسیب‌رسان به سلامت از فضای مجازی و شبکه‌های ماهواره‌ای موافقت کردند.

به گزارش ایلنا، نمایندگان در نشست علنی امروز (یکشنبه 26 مرداد) مجلس شورای اسلامی با یک فوریت طرح منع تبلیغات و معرفی محصولات و خدمات غیرمجاز و آسیب‌رسان به سلامت از فضای مجازی و شبکه‌های ماهواره‌ای با 157 رای موافق، 13 رای مخالف و 9 رای ممتنع از مجموع 221 نماینده حاضر در صحن موافقت کردند.

در نشست امروز عبدالرحمان رستمیان عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی به‌عنوان طراح طرح مذکور گفت: برخی از قوانین نیازمند به روزرسانی هستند به ویژه قوانین مرتبط با سلامت مردم دارای اهمیت بسیاری است، از طرف دیگر قوانین باید بازدارنده باشند تا سلامت جامعه به خطر نیفتند. از این‌رو این طرح در جهت حفظ و صیانت از حقوق مصرف‌کننده در حوزه دارو و مواد غذایی تدوین شده است.

نماینده مردم دامغان در مجلس ادامه داد: هم‌اکنون برخی از شرکت‌ها مجوز ندارند و تعدادی از آنها نیز دارای مجوز هستند اما تخلفاتی را انجام می‌دهند. از این‌رو این طرح برای برخورد با این دو گروه است، به طور مثال براساس آمارها به خاطر تبلیغات ماهواره‌ای در چند وقت اخیر سه نفر فوت کرده‌اند و یا در رابطه با استفاده روغن پالم در محصولات لبنی شرکت‌های مذکور موظف به الحاق برچسب به محصولات بودند. همچنین درباره کرم حلزون تبلیغات مربوط به آن درست نبود زیرا بسیار این تبلیغات اغراق‌آمیز بود.

کد N449384