عضو هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس در گفت‌وگو با ایلنا:

استیضاح وزیر علوم مهاجرت نخبگان را افزایش می‌دهد

سیاست داخلی

امیدواریم با تدبیر بزرگان مجلس سلامت نظام عالی کشور با رای خوب حفظ شود/استیضاح وزیر علوم باعث رشد یاس و بدبینی در جامعه دانشگاهی ایران می‌شود.

جامعه‌شناس و عضو هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس معتقد است استیضاح وزیر علوم باعث رشد یاس و بدبینی در جامعه دانشگاهی ایران می‌شود.

دکتر علی محمد حاضری در گفت‌وگو با ایلنا گفت: فرجی دانا یکی از زیبنده‌ترین شخصیت‌ها برای پست وزارت علوم است. از صفات بارز ایشان فهیم، عادل، متخصص و دانشمند در حوزه خودش و متدین و پارسا و پاکدستی است.

حاضری در مورد کارکرد یک ساله وزارت علوم گفت: کارکرد یک سال گذشته نسبت به انتظارات جامعه دانشگاهی و با توجه به محدودیت‌هایی که این قشر فراهم کرده‌اند، کمتر از حد انتظار جامعه دانشگاهی بوده اما در عین حال با توجه به اعتمادی که جامعه دانشگاهی به جهت گیری و مواضع این وزارتخانه دارد این بخشی از این کمبود جبران شده و در مجموع کارنامه کاملا موفقی داشتند.

او تاکید کرد: بیشتر از هر چیز تلاش این وزارتخانه در حفظ روحیه امید و اعتماد به آینده بهتر آموزش عالی کشور، قابل تقدیر است و به نظر من این بیشترین دست آورد وزارت علوم است.

عضو هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس با اشاره به استیضاح فرجی دانا گفت: من فکر می‌کنم همه کسانی که دردمند و دلسوز نظام آموزش عالی کشور هستند می‌دانند استیضاح آقای فرجی دانا پیامی جز ایجاد یاس و بدبینی در جامعه دانشگاهی و کمک به افزایش جریان مهاجرت نخبگان خواهد بود.

او در ادامه افزود: من فکر می‌کنم چه بهتر بود که هم استیضاح کنندگان شرایط را فراهم نمی‌کردند هم وزارتخانه ناچار نمی‌شد که بسیاری از ضعف‌ها و خطا‌ها را افشا کند. تا اعتماد نسبتا خوبی که جامعه ما نسبت به نظام آموزش عالی کشور در مقایسه با سایر دستگاه‌ها و ادارات داشت همچنان حفظ می‌شد.

وی گفت: امیدواریم با تدبیر بزرگان مجلس این روند به شکل حادی اتفاق نیافتد و سلامت نظام عالی کشور با رای خوب حفظ شود.

کد N449383