آیت‌الله مکارم‌شیرازی:

حمایت آمریکا از اسرائیل احمقانه است/جامعه فاقدانتقاد، جامعه‌ای مرده است

مرجع تقليد,مراجع تقليد,آيت‌الله العظمي مکارم شيرازي,آمريكا,اسراييل

آیت‌الله مکارم‌شیرازی با بیان این‌که «حمایت آمریکا از اسرائیل احمقانه است» گفت: در موضوع غزه همه واکنش نشان دادند و تنها حامی اسرائیل، آمریکا بود، این گونه نمی‌توان با آمریکایی‌ها همکاری کرد.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی با بیان این‌که «حمایت آمریکا از اسرائیل احمقانه است» گفت: در موضوع غزه همه واکنش نشان دادند و تنها حامی اسرائیل، آمریکا بود، این گونه نمی‌توان با آمریکایی‌ها همکاری کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه خراسان، این مرجع تقلید در جمع نمازگزاران حرم مطهر رضوی اظهار کرد: تکفیری‌ها پس از 1400 سال جنایات خود را آغاز کرده‌اند و شاهد کشت و کشتار مظلومانه مردم غزه و به ویژه کودکان بی‌گناه و به شکلی کاملاً وحشیانه هستیم.

مکارم‌شیرازی خاطرنشان کرد: امام صادق(ع) می‌فرمایند با برکت‌ترین زندگی، زندگی‌ای است که همراه با حسن خلق، ارتباط دوستانه و محبت‌آمیز باشد و اگر این ارتباط برقرار شود، پیوندهای اجتماعی مستحکم می‌شود.

این مرجع تقلید افزود: روز قیامت که می‌شود ترازوی سنجش اعمال گذاشته می‌شود و سنگین‌ترین چیزی که در آن ترازو محاسبه می‌شود، حسن خلق است و اگر مردم برخورد مهربانانه با یکدیگر داشته باشند، بسیاری از اختلافات برطرف می‌شود.

وی گفت: در مسائل اجتماعی هم همین گونه بوده و اگر پدر خانواده حسن خلق داشته باشد، فضای آن خانواده مهربانانه است، اما اگر عکس آن باشد، فضایی خشن را شاهد هستیم و ممکن است که ضررهای جبران‌ناپذیری را برای فرزندان در بر داشته باشد.

این مرجع تقلید تأکید کرد: انتقاد سازنده در جامعه باید باشد، جامعه فاقد انتقاد، جامعه‌ای مرده است و در انتقاد‌ها دروغ، تهمت و اهانت پذیرفته نیست.

وی اظهار کرد: امام علی(ع) فرمودند که ابزار ریاست صبوری، ملایمت، عدم پرخاش و غیره است و امیدواریم که این شیوه میان مسئولان و ارباب رجوع، اعضای خانواده، کسبه و مشتریان برقرار باشد.

مکارم شیرازی تأکید کرد: اسلام دین رحمت، محبت و مغفرت است و امام علی(ع) می‌فرمایند بهترین ثروت‌ها، ثروت قناعت بوده و قناعت گنجی تمام‌نشدنی است و باید به این توصیه مهم امیر مؤمنان عمل کنیم.

وی یادآور شد: خودپسندی چیز خوبی نیست، کسی که این گونه فکر می‌کند، عقلش ناقص است؛ اسلام دین تواضع و فروتنی نسبت به دیگران است.

انتهای پیام

کد N449041