رسایی در صحن مجلس:

ادبیات رئیس جمهور ناقض قانون اساسی است/ با بورسیه‌های غیرقانونی از هر جریان برخورد شود

مجلس

نماینده مردم تهران با بیان اینکه حتی رسانه ها و اطرافیان رئیس جمهور نتوانستند از ادبیات وی در برابر منتقدان دفاع کنند، گفت: این ادبیات در حقیقت نقض قسم رئیس جمهور و نقض صریح بند ششم اصل سوم قانون اساسی است که دولت را مکلف به محو هرگونه خودکامگی، انحصارطلبی و استبداد کرده است.

به گزارش خبرنگار پارلمانی مهر، حمید رسائی نماینده مردم تهران، اسلامشهر، ری و شمیرانات در جلسه روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی در نطق میان‌دستور با اشاره به ادبیات اخیر رئیس جمهور نسبت به منتقدان گفت: سخنان رئیس جمهور آنقدر نامناسب بود که رسانه رسمی دولت مجبور شد آن را از خروجی خود حذف کنند.

وی ادامه داد: حتی کار به جایی رسید که رسانه ها و اطرافیان رئیس جمهور نتوانستند از ادبیات وی دفاع کرده، بلکه آن را محکوم کردند یا سکوت کردند و توجیه این ادبیات غیرقابل دفاع همواره در مواجهه منتقدین در حقیقت نقض قسم رئیس جمهور و نقض صریح بند ششم اصل سوم قانون اساسی است که دولت را مکلف به محو هرگونه خودکامگی، انحصارطلبی و استبداد کرده است.

وی افزود: پیش از این وقتی رئیس دولت قبل در مقابل دشمنان این ملت و انقلاب از چنین ادبیاتی استفاده می کرد، عده ای ندای واویلا سر می دادند که آبروی جمهوری اسلامی ایران رفت و ادب مرد به ز دولت اوست.

رسایی ادامه داد: اکنون اما این ادبیات و الفاظ نثار دوستان داخلی شده است و لبخند و مدح و ستایش، نثار دشمنان انقلاب، اکنون اما از زبان رئیس جمهور نیمی از رأی دهندگان که با علم و آگاهی سال گذشته به آقای روحانی رای نداده اند اما او را رئیس جمهور خود می دانند، بی سواد و بی شناسنامه و بزدل خطاب می شوند و اوبامای وحشی و حامی رژیم کودک‌کش، باهوش و با ادب خوانده می شوند.

نماینده مردم تهران گفت: آقای روحانی ما شما را بخاطر بدست آوردن رأی اکثریت ولو با فاصله 0.7 درصد بیشتر و به دلیل تنفیذ رهبر معظم انقلاب رئیس جمهور خود می دانیم، دوست نداریم رئیس جمهور قانونی کشور با ادبیاتی سخن بگوید که حامیانش سرافکنده باشند.

وی افزود: ما از اینکه می بینیم دشمنان این مردم بعد از مذاکرات هسته ای در خصوص شما به ناشایستگی سخن می گویند و دولت شما را تحقیر می کنند، ابرو در هم می بریم و بر آنها خشم برده و خشم خود را بر سر آنها فرود می آوریم.

رسایی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب در بهمن سال گذشته وقتی رئیس محترم دولت آقای روحانی با ادبیات نامناسبی با منتقدان سخن گفتند، رئیس دولت را به شرح صدر در مقابل منتقدان دعوت کردند. در همان تاریخ ایشان به منتقدان نیز تاکید کردند که با توجه به اینکه از عمر دولت 6 ماه گذشته و این دولت در ابتدای کار است، مراعات حال او را بکنند تا فرصت داشته باشد خود را نشان دهد.

نماینده مردم تهران گفت: آقای روحانی دولت شما اکنون در یک‌ سالگی است، یعنی یک چهارم فرصت از دست رفته و در همین مدت هم علی رغم انتقادات بسیار به وزیران و سیاست های اقتصادی شما، نمایندگان، رسانه ها و منتقدان دندان به لب گرفتند تا شما بهانه ای برای بی برنامگی خود نداشته باشید.

وی افزود: آقای روحانی حامل های انرژی را گران کردید، بنزین را گران کردید ولی یارانه مردم را افزایش ندادید؛ لبنیات گران شده، اقلام مختلف در حال گران شدن است، اما شما از کاهش نقطه به نقطه تورم سخن می گویید، یادتان رفت که در ایام تبلیغات انتخاباتی همین شما بودید که گفتید شاخص تورم را نه بانک مرکزی تعیین می کند و نه مرکز آمار، بلکه این جیب مردم است که شاخص تورم را تعیین می‌کند؛ جیب مردم امروز می گوید که نقطه به نقطه از دارایی‌شان کم می شود نه از تورم، مردم امروز می گویند گرانی هست ولی تحقیر هم هست.

این نماینده مجلس ادامه داد: مردم اما گرانی را تحمل می کنند، ولی تحقیر را نه. در طول یکسال گذشته و مذاکرات دولت تدبیر و امید با آمریکا کم تحقیر نشدیم که بر خود بلرزیم، هم تحقیر شدیم و هم بیشتر تحریم، آقای روحانی منتقدین خود را به جهنم رفتن حواله کردید، اگر ما به جهنم برویم آیا از مشکلاتی که با سیاست های انفعالی شما بوجود آمده است، کاسته می شود؟

رسایی با اشاره به اینکه مشکلات اقتصادی، گرانی هر روزه لبنیات و رکود حاکم بر بازار مهم است، بیان کرد: ما منتقدان از این وضع غافل نیستیم و بارها علنی و غیرعلنی تذکر داده ایم، اما بیش از ما رهبر معظم انقلاب در این خصوص تاکید کردند.

نماینده مردم تهران گفت: دولت آقای روحانی همه تخم مرغ های خود را در سبد مذاکرات با 1+5 گذاشت و به امید وعده سرخرمن جانی هایی مانند جان کری، از اقتصاد مقاومتی و اتکاء به جوانان غفلت کرد، دولت دلش را خوش کرد که دیوار تحریم ها کوتاه تر شده، اما قضاوت ما منتقدان هیچ، قضاوت داوری مطلع از امور مانند رهبر معظم انقلاب که شما می گویید اجازه نمی دهید کسی به ایشان توهین کند، درباره نتایج مذاکرات هسته ای شما چیست؟

وی افزود: این جمله ای که بارها و بارها ما بخاطر بیان آن مورد توهین قرار داده اید، چند روز پیش از زبان رهبر معظم انقلاب شنیده شد، «مذاکره با آمریکا هیچ فایده ای نداشت، نه تنها فایده نداشت بلکه تحریم ها و تحقیرها و گستاخی های آمریکا هم بیشتر شد»، این جمله رهبر معظم انقلاب یعنی آقای روحانی بیدار شوید، هیچ تحریمی ترک برنداشته است.

این نماینده مجلس با اشاره به استیضاح وزیر علوم ادامه داد: عده ای گفتند استیضاح بخاطر این است که وزیر علوم دست گذاشته است بر روی بورسیه های غیرقانونی، اگر این حرف درست است آقای وزیر چرا تاکنون سکوت کرده اید؛ دوما من به صراحت می گویم و استیضاح‌کنندگان هم می خواهند تا روز چهارشنبه اگر رأی عدم اعتماد به شما ندادند، با تمام کسانی که بورسیه غیرقانونی دارند از هر پست، مقام و جریان سیاسی، برخورد کرده و اسناد آن را منتشر کنید.

رسایی در پایان نطق خود با اشاره به اظهارات نجفقلی حبیبی در برنامه «دیروز، امروز، فردا» خاطر نشان کرد: در این برنامه گفته اند این تاسوعا و عاشورا چیست که این همه برای آن هزینه می شود که چهار نفر گریه کنند؛ ایشان امروز حامی این وزیر علوم است و برای این وزیر در دانشگاه ها با ایمیل رأی جمع می کند؛ آقای نجفقلی حبیبی عاشورا همان چیزی است که دودمان پهلوی را به باد داد و در روز 9 دی مردم ایران با سیل در خیابان‌ها دودمان فتنه‌گران و حامیان فتنه را بر باد دادند و از این به بعد هم بر باد خواهند داد.