خوش‌چهره در گفت‌وگو با ایلنا:| 195771

استیضاح وزیر علوم سیاسی است/امیدوارم استیضاح از دستور كار مجلس خارج شود

سیاست داخلی

دغدغه‌ها دانشگاهی نیست، دغدغه‌های علمی و پژوهشی نیست، بلکه دغدغه‌ها سیاسی است. ایراداتی که شنیده شده در مورد انتصابات است شاید برخی از انتصابات قابل دفاع نباشد اما اینکه از همین انتصابات این نتیجه گرفته شده که وزیر باید استیضاح و برکنار شود این را خیلی‌ها نمی‌پسندند.

محمد خوش‌چهره نماینده اصولگرای تهران در هفتمین دوره مجلس شورای اسلامی و استاد اقتصاد دانشگاه تهران معتقد است که استیضاح فرجی دانا اقدامی سیاسی است.

این چهره‌ شاخص اصولگرا در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در مورد استیضاح وزیر علوم گفت: کسانی که این استیضاح را طلب کرده‌اند عمدتا وزن سیاسی دارند. دغدغه‌ها دانشگاهی نیست، دغدغه‌های علمی و پژوهشی نیست، بلکه دغدغه‌ها سیاسی است. ایراداتی که شنیده شده در مورد انتصابات است شاید برخی از انتصابات قابل دفاع نباشد اما اینکه از همین انتصابات این نتیجه گرفته شده که وزیر باید استیضاح و برکنار شود این را خیلی‌ها نمی‌پسندند.

نماینده سابق مجلس گفت: بالاخره مجلس سهمیه‌ای دارد، حتی اگر در بدبینانه‌ترین شرایط در کابینه چند وزیر صلاحیت ندارند قطعا وزارت علوم جزو آن‌ها نیست.

استاد اقتصاد دانشگاه تهران افزود: دغدغه مردم در مورد معاش جدی‌تر است و اینگونه که بعضی اشاره می‌کنند در وضعیت دانشگاه نگرانی وجود ندارد.

او تاکید کرد: اینکه بگوییم که وضع دانشگاه‌ها بحرانی شده و در خطر است و باید به استیضاح بیانجامد، این‌ها استدلال‌های مطلوبی نیست. مضافا اینکه حتی اگر بد بینانه‌ترین حالت را در نظر بگیریم که باید وزیری استیضاح شود وزارت علوم در اولویت استیضاح نیست. بنابراین این استیضاح بیشتر بر اساس ملاحظات صرف سیاسی بوده است.

محمد خوش چهره اظهار امیدواری کرد که انشا الله در عمل هم مجلس سعی خواهد کرد که فارغ از مسائل سیاسی در این مورد نظر بدهد و افزود: همانطور که رئیس جمهور هم پیشبینی کرده‌اند این احتمال وجود دارد که مجلس نهایتا فارغ از مسائل سیاسی رای بدهد.

این چهره اصولگرا تاکید کرد: بنابر این کسانی که سیاسی هم کار کردند، کار سنجیده‌ای نکردند و حتی ممکن است به فرمایش رئیس جمهور این کار برای آن جریان سیاسی هم نتیجه خوبی به دنبال نداشته باشد.

خوش چهره در پایان گفت: من امیدوارم که قبل از استیضاح این مساله با تفاهم حل شود. درخواست استیضاح را پس بگیرند و این مساله از دستور مجلس خارج شود. تا هم جایگاه مجلس و همشان وزیر علوم حفظ شود. قطعا وزیر علوم فرصت خواهد داشت که در برخی امور که متهم به کاستی شده بهتر عمل کند.

کد N448967