یک فعال دانشجویی: فرجی دانا ازپشتیبانی جامعه دانشگاهی و مردم برخوردار است

مجلس شوراي اسلامي,دانشجويي,استيضاح,رضا فرجی دانا,استيضاح وزير علوم

سخنگوی سابق انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد واحد تهران جنوب گفت: استیضاح کنندگان قبول کنند که انتساب آقایان میلی منفرد و توفیقی به معنای بازگشت ناآرامی های سال 88 نیست. همه می دانند که بیان این نکته تنها بهانه‌جویی است.

سخنگوی سابق انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد واحد تهران جنوب گفت: استیضاح کنندگان قبول کنند که انتساب آقایان میلی منفرد و توفیقی به معنای بازگشت ناآرامی های سال 88 نیست. همه می دانند که بیان این نکته تنها بهانه‌جویی است.

کیاطاهری در گفت و گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان این که خیلی از مسائل مربوط به استیضاح را نمی توان علنی گفت، اظهار کرد: بسیاری از افرادی که امروز از طرح استیضاح وزیر علوم حمایت می‌کنند، فرزندانشان را با پول بیت المال بورسیه و به خارج از کشور فرستادند. در آن زمان که می‌توانستند فعالین دانشجویی همسو با خود را پرو بال می‌دادند و امکانات مالی در اختیارشان می گذاشتند.

وی ادامه داد: به اصطلاح دوران « بخور بخور » عده‌ای تمام شده است، لذا حالا که می‌بینند منفعت شخصی و مالیشان زیر سوال رفته، بهانه‌های خنده دار می آورند که مثلاً روند کار وزیر علوم باعث تجزیه طلبی دانشجویان شهرستانی می‌شود. این عقیده غلط است؛ چراکه اگر دست دانشجو برای کار کردن و ابراز عقیده باز باشد عرق و علاقه ‌اش به کشور بیشتر می‌شود.

این فعال دانشجویی با اشاره به آرامش حاکم در دانشگاه طی یک سال گذشته تصریح کرد: فضای دانشگاه ها در یک سال گذشته بازتر و آرام تر گشته است. عده‌ای فکر می‌کنند اگر فضای سیاسی باز شود دانشگاه ناآرام می‌شود اما ما دیدیم که خلاف آن صورت گرفت. وقتی تمام دانشجویان بتوانند صحبت کنند دیگر تشنجی در دانشگاه ایجاد نمی شود.

وی با بیان این‌که « فرجی دانا ازپشتیبانی جامعه دانشگاهی و مردم برخوردار است» ابراز عقیده کرد: دانشجویان،‌ اساتید و مردم متوجه تغییر مثبت دانشگاه در یک سال گذشته شده‌اند، اگر این روند ادامه پیدا کند و با توجه به آن چیزی که رهبری فرموده‌اند که اگر دانشگاه اصلاح شود کشور نیز اصلاح خواهد شد، اتفاقات خوبی برایمان می افتد. افراد با سواد وارد فضای جامعه،‌ ادارات و کار می شوند و وقتی هم که وارد سیاست شدند خواست و علاقه به تجزیه‌گری هم کمتر می‌شود.

طاهری در ادامه گفت : یکی از نقاط برجسته کاری وزیر علوم انتصاب آقایان توفیقی و میلی منفرد بود. این کار باعث شد که قسمتی از جامعه که بعد از ناآرامی های سال 88 به مشروعیت ساختارهای سیاسی ایران پشت کرده بودند، بر اساس هدف کلی نظام است که مبنی بر جذب حداکثری است دوباره از موافقان شود.

وی در پایان بیان کرد:‌به هیچ وجه با انتساب این آقایان به ناآرامی های سال 88 باز نمی گردیم آن سال اختلافات جناحی بود، اما الان هم اصولگراها و هم اصلاح‌طلبان در دولت حضور دارند. وقتی چندصدایی باشد کشور رو به پیشرفت و آرامش حرکت می‌کند.

انتهای پیام

کد N448621