چرا مجلس ششم به فرجی دانا رای اعتماد نداد؟!

مجلس شوراي اسلامي,رضا فرجی دانا,استيضاح وزير علوم,وزير علوم

معاون پارلمانی رییس دولت اصلاحات با تأکید بر این‌که فرجی دانا فردی با شخصیتی علمی است اظهار کرد: در مجلس ششم نمایندگان به فرجی‌دانا به دلیل علمی بودن رأی ندادند و نمایندگان امروز نیز به دلیل انتقام گیری از روحانی قصد استیضاح وی را دارند.

معاون پارلمانی رییس دولت اصلاحات با تأکید بر این‌که فرجی دانا فردی با شخصیتی علمی است اظهار کرد: در مجلس ششم نمایندگان به فرجی‌دانا به دلیل علمی بودن رأی ندادند و نمایندگان امروز نیز به دلیل انتقام گیری از روحانی قصد استیضاح وی را دارند.

حجت الاسلام و المسلمین محمدعلی ابطحی که در زمان پیشنهاد فرجی دانا به عنوان وزیر علوم از سوی دولت اصلاحات معاون پارلمانی رییس جمهور بود،

در گفت و گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به اعلام وصول طرح استیضاح وزیر علوم از سوی نمایندگان مجلس خاطر نشان کرد: زمانی که من در دولت معاون پارلمانی رئیس جمهور بودم هنگامی که آقای فرجی دانا را به عنوان کاندیدای وزارت علوم و تحقیقات و فناوری معرفی کردیم، نمایندگان مجلس به وی رای اعتماد ندادند؛ چراکه اکثریت آنها معتقد بودند که وزیر علوم باید فردی سیاسی باشد تا بتواند نگاه های سیاسی که مورد نظر مجلس ششم است را در دانشگاه ها پیش ببرد.

وی با بیان این‌که نمایندگان مجلس ششم به دلیل علمی بودن شخصیت فرجی دانا به وی رای اعتماد ندادند، اضافه کرد: امروز فرجی دانا همان شخصیتی است که در مجلس ششم به عنوان وزیر نتوانست به دلیل علمی بودن رأی اعتماد کسب کند.

این فعال سیاسی با تأکید بر این‌که امروز منافع سیاسی برخی تغییر کرده است گفت: فرجی‌دانا فردی است که به عنوان یک چهره علمی دانشگاه را به خوبی می شناسد و می تواند فضای دانشگاه ها را به سمت علمی بودن ببرد.

این عضو شورای مرکزی مجمع روحانیون مبارز با اشاره به مخالفت عده ای از نمایندگان مجلس نسبت به حضور فرجی دانا در سمت وزارت علوم تحقیقات و فناوری تصریح کرد: بخشی از مخالفتی که امروز از سوی نمایندگان مشاهده می کنیم به دلیل انتقام گیری از شخص آقای روحانی است؛ چراکه امضا کنندگان طرح استیضاح به طور طبیعی خواهان رأی آوردن فرد دیگری به عنوان رئیس جمهور بودند که نتوانست اقبال عمومی را به خود جلب کند.

ابطحی افشا شدن لیست بورسیه های غیرقانونی دانشجویان را از دیگر دلایل مخالفت نمایندگان مجلس و اقدام آنها برای استیضاح وزیر علوم دانست و اظهار کرد: مطرح شدن لیست بورسیه های غیرقانونی که از سوی دولت گذشته صورت گرفت، زنگ خطری بود که فسادهای مختلف دیگری که در دوران هشت سال گذشته اتفاق افتاده بود افشا شود.

وی با تأکید بر این‌که استیضاح وزیر علوم اولین حلقه از انتقام گیری علیه دولت است، افزود: من فکر می کنم امروز کمتر کسی وجود داشته باشد که نسبت به سیاسی بودن استیضاح کردن وزیر علوم و جهت گیری این استیضاح و مخالفت برخی از نمایندگان با انتخاب روحانی به عنوان رئیس جمهور و ... شک نکند.

این عضو شورای مرکزی مجمع روحانیون مبارز در پایان با بیان این‌که پیام استیضاح نمایندگان مجلس خطاب به رئیس جمهور است گفت: نخستین پیام نمایندگان استیضاح کننده به رئیس جمهور عدم رضایت از رفتار روحانی است. پیام دوم آنها نیز این است که مجلس می خواهد جلوی افشاگری‌های فراوان‌تری را که در وزارتخانه های دیگر وجود دارد و ممکن است از این پس شاهد مطرح شدن آنها در سطح جامعه باشیم، بگیرد.

انتهای پیام

کد N448585