اعلام وضعیت فوق‌العاده و منع آمد و شد در ایالت میسوری آمریکا در پی اعتراضات

فرماندار ایالت میسوری آمریکا در پی کشته شدن نوجوان سیاهپوست توسط پلیس و ادامه اعتراضات مردمی، حالت فوق‌العاده‌ و منع آمد و شد در حومه فرگوسن اعلام کرد.

فرماندار ایالت میسوری آمریکا در پی کشته شدن نوجوان سیاهپوست توسط پلیس و ادامه اعتراضات مردمی، حالت فوق‌العاده‌ و منع آمد و شد در حومه فرگوسن اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه خبری راشاتودی، پس از تیراندازی پلیس به مایکل براون، نوجوان سیاه پوست آمریکایی در منطقه فرگوسن ایالت میسوری آمریکا حدود یک هفته است که اعتراضات مردمی ادامه دارد.

جی نیکسون، فرماندار میسوری در سخنرانی خود در یک کلیسا در نزدیکی فرگوسن گفت: چشم جهانیان به اینجا دوخته شده است. این یک آزمون است که ببینیم آیا یک جامعه و یا هر جامعه‌ای می‌تواند حلقه ترس، بی‌اعتمادی و خشونت را بشکند و آن را با صلح، اقتدار و نهایتا عدالت جایگزین کند یا خیر. ممنوعیت رفت و آمد از نیمه شب تا ساعت پنج صبح به وقت محلی اجرا خواهد شد.

فرماندار میسوری در جریان سخنرانی خود گفت: "من به مردم فرگوسن توصیه می‌کنم که در طول منع آمد و شد بخوابند" اما یکی از معترضان سخنان وی را قطع کرد و گفت: "خوابیدن ما یک گزینه نیست. خواستار اجرای عدالتیم."

رونالد جانسون، مسئول گشت بزرگراه‌های ایالت میسوری در کنفرانسی خبری با اعلام منع آمد و شد گفت: ما برای اجرای این ممنوعیت از گاز اشک آور و یا روش‌های خشن استفاده نخواهیم کرد.

وی اذعان کرد که در جریان تظاهرات مردمی در روز شنبه علیه معترضان از گاز اشک آور استفاده شده است اما این اقدام با دستور او نبوده است.

فرمامندار ایالت میسوری همچنین تاکید کرد که اجرای منع آمد و شد به منظور برقراری آرامش و نظم و همچنین برگزاری تظاهرات مسالمت آمیز ضروری است و جلوی سوء استفاده "یاغی‌ها" را می‌گیرد.

وی در ادامه عنوان داشت که برقراری "آرامش" برای اجرای عدالت ضروری است و چندین مقام اف بی آی در حال بررسی قتل این نوجوان سیاهپوست هستند و وزارت دادگستری آمریکا تمام تلاش خودش را برای انجام تحقیقات درباره این تیراندازی‌ انجام می‌دهد.

انتهای پیام

کد N448551