نیروهای جمهوری چاد 85 گروگان را از چنگال بوکوحرام نجات دادند

منابع امنیتی و حقوق بشر گفتند، نیروهای جمهوری چاد حدود 85 تن از گروگان‌های نیجریه‌ای که توسط شبه نظامیان بوکوحرام ربوده شده‌ بودند را از شمال شرق نیجریه نجات دادند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، شاهدان اعلام کردند، حدود 100 مرد جوان و چندین زن اواخر روز یکشنبه هفته گذشته توسط شبه نظامیان بوکوحرام گروگان گرفته شده و به جمهوری چاد منتقل شدند.

این حمله به روستای "دورون باگا" واقع در سواحل دریاچه چاد جان 28 تن را گرفته و در آن چندین دستگاه خانه به آتش کشیده شدند.

یکی از مقامات امنیتی ارشد در میدوگوری گفت: ما پیام‌هایی را از جانب همتاهایمان در جمهوری چاد درباره شناسایی کاروانی از اتوبوس‌ها که حامل 85 نیجریه‌ای بوده دریافت کردیم و گمان می‌کنیم که آن‌ها توسط تروریست‌های بوکوحرام از روستای باگا ربوده شده‌اند.

وی افزود: این کاروان به رهبری شش فرد مسلح از بوکوحرام در بخش مرزی جمهوری چاد در راستای دریاچه چاد برای بررسی‌های عادی متوقف شده و تعداد بسیار زیاد افراد در این کاروان گمانه‌زنی‌های مقامات را برانگیخت.

این منبع افزود، این مظنونین اطلاعات متناقضی را درباره گروگان‌ها و مقصدشان ارائه دادند.

یکی از مقامات کمیسیون ملی حقوق بشر در میدوگوری گفت، 65 مرد و 22 زن در این عملیات نجات پیدا کردند اما گمان می‌رود که همچنان 30 تن دیگر در دستان این تروریست‌ها باشند.

نجات یافتگان توسط مقامات جمهوری چاد در بازداشت به سر می برند و هنوز مشخص نیست که چه موقع به نیجریه باز خواهند گشت.

انتهای پیام

کد N448537