برگزاری نشست چهارجانبه وزرای خارجه آلمان، فرانسه، اوکراین و روسیه در برلین

وزرای امور خارجه روسیه، اوکراین، آلمان و فرانسه امروز (یکشنبه) با هدف کاهش تنش‌ها در شرق اوکراین با یکدیگر دیدار می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، همزمان با بررسی‌ها کی‌یف برای اجازه ورود به کاروان کمک‌های بشردوستانه مسکو به این کشور، رهبران اروپایی تلاش کردند تا تنش‌ها در خصوص این ادعا که نیروهای اوکراین وسایل نقلیه نظامی روسیه را تخریب کرده‌اند، کاهش دهند.

همزمان با تلاش‌های دیپلماتیک برای دفع افزایش لفاظی‌ها، به پایگاه‌های مخالفان حامی روسیه در اوکراین خمپاره‌هایی شلیک شده و یکی از رهبران ارشد جدایی‌طلبان مدعی است که وی نیروهای تازه‌ای را که در "خاک روسیه" آموزش دیده‌اند، دریافت کرده است.

دیدار امروز "سرگئی لاوروف"، وزیر امور خارجه روسیه و "پاولو کلیمکین" وزیر امور خارجه اوکراین و همتایان فرانسوی و آلمانی‌شان در برلین در بحبوحه تلاش‌های دیپلماتیک برای کاهش تنش‌ها صورت می‌گیرد.

فرانک والتر اشتاین‌مایر، وزیر امور خارجه آلمان به روزنامه بیلد گفت: امیدوار است که این مذاکرات به پایان دادن به درگیری‌ها در شرق اوکراین و تامین کمک‌های فوری و ضروری به این مناطق کمک کند.

دفتر ریاست جمهوری فرانسه نیز گفت: نشست امروز این وزرای امور خارجه می‌تواند نخستین گام در راستای دیدار رودررو میان روسای کشورهای روسیه و اوکراین باشد. فرانسوا اولاند، رئیس‌جمهوری فرانسه از اوکراین خواست تا همزمان با تلاش‌ها برای سرکوب شورشیان، خویشتن داری و قضاوت مناسب از خود نشان دهد.

انتهای پیام

کد N448483