آمانو وارد تهران شد

انرژي هسته‌يي,آمانو,آژانس بين‌المللي انرژي اتمي,مذاكرات هسته‌اي

یوکیا آمانو، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در چارچوب تلاش‌ها برای پیشبرد گفت‌وگو و همکاری‌ها بین ایران و آژانس وارد تهران شد.

به گزارش خبرنگار انرژی هسته‌ای خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی شنبه‌شب با استقبال رضا نجفی، نماینده دائم ایران در آژانس وارد تهران شد و قرار است فردا (یک‌شنبه) 26 مرداد ماه (17 اوت 2014) ملاقات‌هایی را با مقامات ارشد جمهوری اسلامی ایران داشته باشد.

در همین چارچوب آمانو با حسن روحانی، رئیس جمهوری اسلامی ایران، محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه و علی‌اکبر صالحی، معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی دیدار خواهد کرد.

آخرین دور از همکاری‌های فنی و کارشناسی ایران و آژانس در راستای "چارچوبی برای همکاری" که قرار است تا سوم شهریور ماه به اجرا در آید، با توجه به برخی اختلاف‌نظرها میان دو طرف درباره نحوه همکاری‌های متقابل هنوز به اجرا در نیامده است.

وزیر امور خارجه کشورمان در آخرین سفرش به وین و در حاشیه مذاکرات هسته‌ای با یوکیا آمانو دیدار و مواضع کشورمان درباره چگونگی ادامه همکاری‌ها برای رفع ابهامات و سوالات باقی مانده به ویژه موضوعات مربوط به ابعاد احتمالی نظامی و مطالعات ادعایی را مطرح کرد.

انتهای پیام

کد N448211