غلط‌های تایپی جاسوس‌های اف.بی.آی را به اشتباه انداخت

بازرس کل وزارت دادگستری آمریکا عنوان کرد: پلیس اف.بی.آی به دلیل وجود غلط‌های تایپی در نامه‌های امنیتی اقدام به جاسوسی از افراد اشتباه کرده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از روزنامه دیلی میل، بازرس کل وزارت دادگستری آمریکا اعلام کرد: اگرچه پلیس اف.بی.آی در مدیریت نامه‌های مربوط به امنیت ملی پیشرفت داشته اما هنوز از برخی اشتباهات رنج می‌برد.

این نهاد ناظر آمریکایی به ذکر چند حوزه‌ای که پلیس اف.بی.آی در آن‌ها مرتکب اشتباه شده از جمله جمع‌آوری اطلاعات درباره افراد اشتباه به دلیل غلطهای رایج تایپی پرداخت.

بازرس کل وزارت دادگستری آمریکا در گزارشی عنوان کرد: ما دریافتیم که اقدامات اصلاحی پلیس اف.بی.آی کاملا نتوانسته‌اند موارد بالقوه تخلف اطلاعاتی که به سبب غلط‌های تایپی و ناتوانی در شناسایی آدرس‌های پست الکترونیک، شماره تلفن‌ها و دیگر اطلاعات ایجاد می‌شود را از بین ببرند.

این گزارش عنوان کرد: وجود این غلط‌های تایپی سبب می‌شود پلیس اف.بی.آی درخواست اطلاعات درباره فردی به غیر از هدفی که درنامه‌های امنیت ملی مشخص شده را داده و یا اطلاعاتی غلط را دریافت کند.

این در حالی است که نامه‌های امنیت ملی در آمریکا به بازرسان اجازه می‌دهد اطلاعات خصوصی اشخاص را از برخی شرکت‌های مخابراتی و ارائه دهنده سرویس‌های اینترنتی بدون تاییدیه قاضی دریافت کنند.

پیشتر گزارش بازرس کل وزارت دادگستری آمریکا موارد گسترده تخلف در این برنامه شامل اطلاعاتی که فوریت نداشته‌اند را شناسایی کرده بود.

گزارش جدیدی که اخیرا از سوی این بازرس منتشر شده این برنامه را از سال 2007 تا 2009 بررسی کرده و به بررسی چگونگی اجرای توصیه‌های گزارش‌های قبلی این بازرس توسط پلیس اف.بی.آی پرداخته است.

انتهای پیام

کد N447946