در گفتگو با مهر عنوان شد:

مجلس به استیضاح فرجی دانا رای مثبت می‌دهد/ استیضاح وزیر علوم فراجناحی است

مجلس

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: عدم عمل به وعده های داده شده از سوی وزیر علوم باعث شد که استیضاح وی فرافراکسیونی شده و قاطبه فراکسیون اصولگرایان و رهروان ولایت خواستار آن شوند.

عبدالوحید فیاضی نماینده مردم نور در گفتگو با خبرنگار پارلمانی مهر، با اشاره به اینکه بدون شک مجلس برای حفظ و حراست از حق ملت به استیضاح وزیر علوم رای مثبت خواهد داد، گفت: فضای مجلس حاکی از این است که آقای فرجی دانا در روز چهارشنبه رای اعتماد نمایندگان را کسب نخواهد کرد.

وی افزود: وزیر علوم از مجلس فرصت خواسته بود تا مشکلات مطرح شده از سوی نمایندگان را برطرف کند اما علی رغم وعده ای که داده بود هیچ گامی در جهت حل مشکلات برنداشت و این مسئله فضای مجلس را به سمتی برد که بیشتر اعضای فراکسیون اصولگرایان و رهروان ولایت خواستار استیضاح شوند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ادامه داد: اینگونه نیست که برخی مدعی شدند استیضاح وزیر علوم پایه و اساس فنی نداشته و برمبنای سیاسی کاری کلیدخورده است، نارضایتی از فضای علمی دانشگاه ها و تبدیل فضای علمی کشور به فضایی سیاسی دلیل این اقدام مجلس است.

فیاضی خاطرنشان کرد: اگر برخی هم چنین ادعایی دارند باید به آنها گفت سیاسی کاری پاسخ سیاسی کاری است؛ وقتی وزیر علوم در محیط علمی دانشگاه سیاسی کاری می کند باید در انتظار واکنش سیاسی از سوی نمایندگان باشد.