۰

ولید جنبلاط: هدف داعش تخریب کل منطقه است / برای آمریکا تنها امنیت اسرائیل مهم است

  • ۴بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه
لبنان

ولید جنبلاط امروز (شنبه) در سخنانی اعلام کرد: هدف گروه داعش تخریب تمام منطقه و نه صرفا لبنان است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ولید جنبلاط، رهبر حزب سوسیالیست ترقی‌خواه لبنان در مصاحبه با شبکه خبری اسکای نیوز عربی عنوان داشت: ما منتظر مداخله خارجی برای اتخاذ تصمیم نهایی درخصوص انتخاب رئیس‌جمهور لبنان نخواهیم بود.

وی با بیان اینکه "هنری حلو"، نامزد حزب وی برای انتخابات ریاست جمهوری لبنان است، تصریح کرد: ما خواهان نامزد "مورد توافق" برای تصدی پست ریاست جمهوری هستیم.

رهبر حزب سوسیالیست ترقی‌خواه لبنان عنوان داشت: برای آمریکا تنها امنیت اسرائیل و تقسیم منطقه مهم است.

وی افزود: دشمن مشترک، ما را وامی‌دارد تا برای مقابله با آن هماهنگ باشیم. یک خطر ماهیتی لبنان و منطقه عربی را تهدید می‌کند.

جنبلاط با بیان مخالفت خود با اصطلاح "بهار عربی"، گفت: با این وجود، ما به تلاش مردم مصر و تونس برای رسیدن به خواسته‌هایشان احترام می‌گذاریم.

وی درخصوص اوضاع سوریه با این ادعا که نظام سوریه باقی نخواهد ماند، اظهار کرد: آمریکا پشت مخالفان را خالی کرد، جامعه بین الملل باید مخالفان را مسلح می‌کرد.

جنبلاط درخصوص مساله فلسطین گفت: هرچقدر هم که غرب علیه مساله فلسطین توطئه کند، اما باید گفت که مردم فلسطین در مقابل وحشی‌گری اسرائیل پایدار باقی می‌مانند.

رهبر حزب سوسیالیست ترقی‌خواه لبنان افزود: حماس و مردم فلسطین علی رغم توطئه‌ها باقی خواهند ماند. اسرائیل مسوول آنچه در غزه رخ می‌دهد، است.‌ اسرائیل از گروه‌های تندرو برای توجیه خود استفاده می‌کند.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.