ولید جنبلاط: هدف داعش تخریب کل منطقه است / برای آمریکا تنها امنیت اسرائیل مهم است

لبنان

ولید جنبلاط امروز (شنبه) در سخنانی اعلام کرد: هدف گروه داعش تخریب تمام منطقه و نه صرفا لبنان است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ولید جنبلاط، رهبر حزب سوسیالیست ترقی‌خواه لبنان در مصاحبه با شبکه خبری اسکای نیوز عربی عنوان داشت: ما منتظر مداخله خارجی برای اتخاذ تصمیم نهایی درخصوص انتخاب رئیس‌جمهور لبنان نخواهیم بود.

وی با بیان اینکه "هنری حلو"، نامزد حزب وی برای انتخابات ریاست جمهوری لبنان است، تصریح کرد: ما خواهان نامزد "مورد توافق" برای تصدی پست ریاست جمهوری هستیم.

رهبر حزب سوسیالیست ترقی‌خواه لبنان عنوان داشت: برای آمریکا تنها امنیت اسرائیل و تقسیم منطقه مهم است.

وی افزود: دشمن مشترک، ما را وامی‌دارد تا برای مقابله با آن هماهنگ باشیم. یک خطر ماهیتی لبنان و منطقه عربی را تهدید می‌کند.

جنبلاط با بیان مخالفت خود با اصطلاح "بهار عربی"، گفت: با این وجود، ما به تلاش مردم مصر و تونس برای رسیدن به خواسته‌هایشان احترام می‌گذاریم.

وی درخصوص اوضاع سوریه با این ادعا که نظام سوریه باقی نخواهد ماند، اظهار کرد: آمریکا پشت مخالفان را خالی کرد، جامعه بین الملل باید مخالفان را مسلح می‌کرد.

جنبلاط درخصوص مساله فلسطین گفت: هرچقدر هم که غرب علیه مساله فلسطین توطئه کند، اما باید گفت که مردم فلسطین در مقابل وحشی‌گری اسرائیل پایدار باقی می‌مانند.

رهبر حزب سوسیالیست ترقی‌خواه لبنان افزود: حماس و مردم فلسطین علی رغم توطئه‌ها باقی خواهند ماند. اسرائیل مسوول آنچه در غزه رخ می‌دهد، است.‌ اسرائیل از گروه‌های تندرو برای توجیه خود استفاده می‌کند.

انتهای پیام

کد N447517