دبیر سیاسی انجمن اسلامی دانشجویان علامه طباطبایی:

استیضاح کنندگان وزیر علوم از بی قانونی سود می برند

تشکل های دانشجویی

تهران - ایرنا - دبیر سیاسی انجمن اسلامی دانشجویان علامه طباطبایی گفت: رضا فرجی دانا وزیر علوم، تحقیقات و فناوری قانونمند و قانون مدار است و استیضاح کنندگان وی از بی قانونی سود می برند.

«علامه عزیزی» روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار تشکل های دانشجویی گروه فرهنگی ایرنا اظهار داشت: استیضاح وزیر علوم کاملا غیرمنطقی، غیرعقلانی، سیاسی بازی، جناحی است که خودشان را در همان بند اول استیضاح لو داده اند.

وی با بیان اینکه استیضاح کنندگان در بند اول استیضاح چهار بندی خود به موضوع بورسیه ها اشاره کرده اند، افزود: در واقع استیضاح کنندگان ثابت کردند مخالف قانونمنداری هستند، چرا که فرجی دانا می خواهد قانون را پس از 8 سال در وزارت علوم نهادینه کند، اما این افراد مخالف هستند، چرا که خودشان از بی قانونی سود می برند.

وی ادامه داد: چندین نماینده مجلس و صدها نفر از وابستگان آنها در حالی از 3 هزار بورسیه به طور غیرقانونی استفاده کردند که حق دانشجویان و افرادی که شبانه روز درس خواندند و به دنبال مقالات پژوهشی هستند ضایع شد.

وی اضافه کرد: به طور مثال یکی از نمایندگان مجلس در حالی در رشته حسابداری دانشگاه علامه طباطبایی بورس دارد که شنیده ایم با معدل 13 کارشناسی ارشد، اکنون دانشجوی دکترا است و چنین مواردی دانشگاه را اذیت می کند.

دبیر سیاسی انجمن اسلامی دانشجویان علامه طباطبایی خاطر نشان کرد: فرجی دانا وزیری موفق، قانون مدار است که با رویه ای منطقی و اطلاخات نرم تلاش می کند آسایش را به دانشگاه ها بازگرداند و با خارج کردن دانشگاه را از فضای امنیتی، نشاط و پویایی را در دانشگاه ها حاکم کند.

عزیزی افزود: در 8 سال گذشته آقایان به دنبال این بودند که دانشگاه ها فضای امنیتی داشته باشد، چرا که تحمل آزادی در دانشگاه ها و شندیده شدن صدای مخالفان خود را ندارند و همین افراد بودند که 8 سال سعی کردند کشور را به سمت تک حزبی شدن ببرند.

وی ادامه داد: این افراد فراموش کرده اند که مقام معظم رهبری فرموده بودند اصولگرایی و اصلاح طلبی دو بال لازم برای توسعه و پیشرفت کشور است.

وی اضافه کرد: انحصارطلبی این افراد موضوع بدی است و باید در رویه های خود تجدید نظر کنند، چرا که اگر چنین نشود کاملا به انزوا خواهند رفت و مردم آنا را پس خواهند زد.

دبیر سیاسی انجمن اسلامی دانشجویان علامه طباطبایی همچنین با اشاره به موضوع بازگشت دانشجویان ستاره دار به دانشگاه گفت: بسیاری از این دانشجویان به ناحق ستاره دار شده بودند و از این رو برگرداندن آنها موضوع بسیار پسندیده ای است.

عزیزی افزود: البته شاید تعدادی قانونی ستاره دار شده بودند و مشکل داشتند اما اکثر دانشجویان ستاره دار به ناحق ستاره دار شده بودند و ما حق نداریم افراد را از تحصیل منع کنیم.

وی با بیان اینکه حتی دانشجویان ستاره داری که برای مدتی تعلیق یا اخراج شدند می توانند دوباره به دانشگاه بازگردند، اضافه کرد: در دوره وزارت فرجی دانا افرادی با بیش از 10 ترم ممنوع التحصیل بودن به دانشگاه بازگشته اند و به این طریق امید نیز به زندگی و خانواده آنها بازگشته است.

وی با تاکید بر اینکه مارک چسباندن به دانشجویان بسیار نادرست است، اظهار داشت: جبهه ای که در 8 سال گذشته بر کشور حاکم بود دستگاهی مارک چسبان داشت که مخالفان خود را متهم می کرد ، اما این رویه ها اکنون در حال اصلاح است.

مجلس شورای اسلامی سه شنبه 21 مرداد پس از ماه ها کشمکش، تقاضای استیضاح رضا فرجی دانا وزیر علوم، تحقیقات و فناوری را با 51 امضا اعلام وصول کرد.

با اعلام وصول این تقاضای استیضاح، فرجی دانا موظف است در مدت 10 روز در مجلس حاضر شود و در برابر مخالفان و موافقان در خانه ملت پاسخگو باشد.

فراهنگ (4)**7537**1601**
کد N447137