ارتش در پیامی درگذشت پدر شهید یاسینی را تسلیت گفت

سیاست داخلی,ارتش,شهید یاسینی,درگذشت پدر شهید یاسینی

بدون شک خلق حماسه‌های ماندگار و بی‌نظیر شهید سرلشگر خلبان سید علیرضا یاسینی و برادران شهید و جانباز وی در طول سالهای دفاع مقدس با وجود پرورش و تربیت خوب مکتبی آن‌ها در سایه هدایت و توجه پدری ولایی و مؤمن شکل گرفته و به بار نشسته است.

در پی درگذشت پدر شهید سرلشگر خلبان سید علیرضا یاسینی روابط عمومی ارتش جمهوری اسلامی ایران با انتشار پیامی فقدان ایشان را به خانواده محترم شهیدان یاسینی و ایثارگران نیروی هوایی ارتش تسلیت گفت.

به گزارش ایلنا؛ در پی درگذشت مرحوم سید عبدالمطلب یاسینی، پدر شهیدان سرلشگر خلبان سید علیرضا یاسینی و سید رضا یاسینی و جانباز سید عباس یاسینی؛ روابط عمومی ارتش جمهوری اسلامی ایران با انتشار پیامی فقدان ایشان را به خانواده محترم شهیدان یاسینی و ایثارگران نیروی هوایی ارتش تسلیت گفت.

در بخشی از این پیام آمده است: بدون شک خلق حماسه‌های ماندگار و بی‌نظیر شهید سرلشگر خلبان سید علیرضا یاسینی و برادران شهید و جانباز وی در طول سالهای دفاع مقدس با وجود پرورش و تربیت خوب مکتبی آن‌ها در سایه هدایت و توجه پدری ولایی و مؤمن شکل گرفته و به بار نشسته است.

بنابر این گزارش، سید عبدالمطلب یاسینی، پدر شهیدان سرلشگر خلبان سید علیرضا و سید رضا یاسینی و جانباز سید عباس یاسینی صبح روز جمعه در سن ۸۳ سالگی دعوت حق را لبیک گفت.

مرحوم یاسینی از چندی پیش بدلیل بیماری آلزایمر و عفونت ریه در بیمارستان بستری شده بود و روز گذشته در بیمارستان الزهرا اصفهان درگذشت.

شهید سرلشگر خلبان سید علیرضا یاسینی، رئیس ستاد و معاون هماهنگ کننده وقت نهاجا بود که همراه با شهید ستاری و شهید اردستانی در تاریخ ۱۵ دی ماه سال ۱۳۷۳ در سانحه هوایی به فیض شهادت رسیدند.

این هواپیما که حامل جمعی از فرماندهان این نیرو بود برای بازدید به پایگاه اصفهان رفته و در هنگام بازگشت و در دقایق ابتدایی پرواز، دچار سانحه شده و پس از برخورد با زمین آتش می‌گیرد که به موجب آن، نیروی هوایی جمعی از بهترین فرماندهان خود را از دست داد.

مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه‌ای در مراسم این شهید بزرگوار (یاسینی) در وصف او فرمودند: «فقدان بزرگی بود؛ نه فقط برای شما برای من هم این طور بود. ولی خب چاره‌ای نیست باید تحمل کرد. شهید یاسینی مردی مومن بود، پرتلاش بود، صادق بود، صمیمی بود و خود همین‌ها موجب شده بود که به ایشان امیدوار باشم. در این حوادث سخت است که جوهر ما آشکار می‌شود و نیرو‌ها و توانایی‌های درونی ما آشکار می‌شود...»

«من به شهید یاسینی خیلی امیدوار بودم. همین حالا به ایشان (سرتیپ بقایی فرمانده سابق نیروی هوایی ارتش) می‌گفتم خیلی به این جوان امید داشتم برای آینده، ولی حالا خداوند متعال این جوری مقدر کرده بود، چاره‌ای نیست باید تحمل کرد و این تقدیرات الهی است.»

کد N447083