با سخنرانی یکی از مراجع تقلید

دوازدهمین جشنواره بین‌المللی امام‌رضا(ع) در قم افتتاح می‌شود

امام رضا ع ,حضرت معصومه س ,ذي‌القعده,جشنواره امام رضا ع ,دهه كرامت

افتتاحیه دوازدهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) با سخنرانی یکی از مراجع عظام تقلید در جوار بارگاه کریمه اهل بیت در قم برگزار می‌شود.

افتتاحیه دوازدهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) با سخنرانی یکی از مراجع عظام تقلید در جوار بارگاه کریمه اهل بیت در قم برگزار می‌شود.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دائشجویان ایران(ایسنا)، سیدجواد جعفری، مدیرعامل بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع)، در سفر به قم و با حضور در دفتر مشاور وزیر و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم با حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالرضا ایزدپناه در خصوص چگونگی برگزاری آیین افتتاحیه جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) بحث و گفت‌وگو کرد.

در این نشست که حجتی، معاون فرهنگی هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم، حجت‌الاسلام احمدی معاون فرهنگی آستان مقدس حرم حضرت معصومه(س) و طاهریان معاون فرهنگی و هنری ستاد عالی کانون‌های مساجد کشور نیز حضور داشتند، حجت‌الاسلام والمسلمین ایزدپناه در سخنانی مجموعه برنامه‌های جشنواره امام رضا(ع) را بسیار ارزشمند و در سطحی عالی دانست و گفت: لازم است هر چه که جلوتر می‌رویم برنامه‌های این جشنواره نیز بیشتر توسعه پیدا کند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم بر ضرورت استفاده از آثار رسیده به بخش‌های مختلف این جشنواره تاکید و اظهار کرد: دقت شود تا آثار منتخب همایش‌ها و جشنواره‌های متنوع جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) در نقاط مختلف، صرفا جمع آوری نشود بلکه با طرق مختلف مانند چاپ آثار مکتوب و... از آثار به بهترین شکل ممکن بهره برداری شود.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی کمبود بودجه بویژه در بخش فرهنگ را مورد توجه قرار داد و افزود: برنامه‌های فرهنگی علیرغم نبود بودجه و خشکسالی اعتباری به خصوص در بخش فرهنگ، با همدلی و هم افزایی دستگاه‌های اجرایی پیش خواهد رفت.

جعفری مدیرعامل بنیاد بین المللی امام رضا(ع) نیز در این دیدار برگزاری جشنواره بین المللی امام رضا(ع) در ایام دهه کرامت به واسطه سه اتفاق بزرگ یعنی میلاد پر برکت امام رضا(ع)، ولادت با سعادت حضرت فاطمه معصومه(س) و بزرگداشت حضرت احمد ابن موسی شاهچراغ و امامزادگان را حرکتی معنوی و ارزشمند دانست و ادامه داد: آیین افتتاحیه این جشنواره که همه ساله به همت حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س) و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم به بهترین شکل ممکن برگزار می‌شود یکی از بهترین برنامه‌های این جشنواره است که جای قدردانی دارد.

وی اضافه کرد: پیش از افتتاح جشنواره بین المللی امام رضا(ع) با حرکت کاروانی نمادین از شلمچه به استقبال دهه کرامت خواهیم رفت که در این برنامه، ورزشکاران مسیر حدود دو هزار کیلومتری شلمچه تا مشهد مقدس را پیاده طی کرده و تا میلاد آن امام همام به مشهد مقدس خواهند رسید.

در ادامه این جلسه چگونگی برگزاری آیین افتتاحیه جشنواره بین المللی امام رضا(ع) مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

سخنرانی یکی از مراجع عظام تقلید، حضور تعدادی از خادمان حرم امام رضا(ع)، مدیحه سرایی، گلباران حرم مطهر حضزت معصومه(س) و... از جمله برنامه‌های آیین افتتاحیه جشن‌های دهه کرامت و همچنین جشنواره بین المللی امام رضا(ع) اعلام شد.

همایش حدیث رضوی 2 در قم از افتخارات جشنواره بین المللی امام رضا(ع) است

مدیر عامل بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع) با تاکید بر اینکه همایش سراسری حدیث رضوی 2 در قم از افتخارات جشنواره بین المللی امام رضا(ع) است، گفت: شناسایی افراد دارای تخصص و کیفیت آثار ارسالی به دبیرخانه همایش سراسری حدیث رضوی 2 قابل تقدیر است.

سیدجواد جعفری در نشست مسئولان برگزاری همایش سراسری حدیث رضوی 2 که با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالرضا ایزدپناه مشاور وزیر و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم، حجت الاسلام محمدتقی سبحانی‌نیا، معاون فرهنگی،‌ ارتباطات و امور بین‌الملل موسسه دارالحدیث و حامد حجتی معاون فرهنگی هنری اداره‌ کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، در موسسه دارالحدیث قم برگزار شد، با اشاره به نیازهای جامعه کنونی در زمینه علوم حدیث، اظهار کرد: مقام معظم رهبری تاکید فراوانی نسبت به سبک زندگی دارند، بنابراین باید در این زمینه سرمایه‌گذاری لازم صورت گیرد و بر اساس احادیث زندگی خود را بنا کنیم.

وی خاطرنشان کرد: بسیار مایه خرسندی است که همایش حدیث رضوی 2 بر عهده نهادی گذاشته شده که دارای تخصص لازم در این زمینه است.

مدیرعامل بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع) عنوان کرد: بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع) با تمام توان آمادگی دارد تا همکاری لازم در زمینه نتیجه‌بخشی فعالیت‌های این همایش را داشته باشد.

وی با اشاره نکات قابل تحسین در همایش سال جاری حدیث رضوی 2 گفت: توجه به رسانه از جمله نقاط قوت محسوب می‌شود که در این زمینه به طور جدی ورود پیدا کرده که جای قدردانی در این زمینه وجود دارد.

جعفری خاطرنشان کرد: شناسایی افراد دارای تخصص در این زمینه برای سفارش مقاله از جمله نکات دیگر است و همچنین کیفیت آثار ارسالی به دبیرخانه همایش امسال قابل تقدیر است.

وی عنوان کرد: انجام مصاحبه‌ها در مجامع علمی و فرهنگی بستری برای برگزاری همایش در دوره‌های آینده را فراهم می‌کند.

مدیر عامل بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع) با اشاره به رسالت همایش سراسری حدیث رضوی 2 از سری برنامه‌های دوازدهمین جشنواره بین المللی امام رضا(ع)، گفت: رسالت همایش حدیث رضوی 2 این است که اندیشه‌های جدید را تولید کند و در زندگی روزمره مردم خودش را نشان دهد.

وی خاطرنشان کرد: بخشی از همایش به بهترین محصول تبدیل شود تا خودش را به بهترین شکل در رفتارهای مردم نشان دهد.

جعفری عنوان کرد: مباحثی که امام رضا(ع) نسبت به فرزند، همسر، همسایه و ازدواج داشتند در صحنه عمل و زندگی عموم مردم آورده شود و همچنین برگزاری میزگردهایی با حضور صاحب‌نظران می‌تواند در این زمینه مفید باشد.

انتهای پیام

کد N447075