بحران اوکراین و نشست آتی ناتو محور گفت‌وگو‌های راسموسن در دانمارک

دبیرکل ناتو در سفر خود به دانمارک با نخست‌وزیر و وزیر دفاع این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رسمی جمهوری آذربایجان، "آندرس فوگ راسموسن"، دبیرکل ناتو و هله تورنینگ اشمیدت، نخست‌وزیر دانمارک پس از دیدار درباره مسائل حساس نظیر نشست قریب الوقوع ناتو در ولز و اوضاع در اوکراین گفت‌وگو کردند.

راسموسن در یک کنفرانس خبری مشترک پس از دیدار با نیکولاس وامن، وزیر دفاع دانمارک نیز گفت: نشست ناتو در سپتامبر در ولز بر آمادگی ائتلاف در مواجهه با طیف گسترده تهدیدها متمرکز است.

دبیرکل ناتو گفت یک برنامه اقدام برای آمادگی برای بهبود و ارتقای آمادگی ناتو، تقویت همکاری با شرکا و کمک به کشورهایی که درخواست کمک برای تقویت نهادهای نظامی‌شان را دارند تصویب خواهد شد.

وی با اشاره به تصمیم روسیه در ارسال کاروان کمک رسان به شرق اوکراین تاکید کرد که این کمک‌ها باید از جانب دولت کی‌یف تایید شود.

وی همچنین دولت دانمارک را به خطر همکاری در عملیات ناتو مورد ستایش قرار داد و تاکید کرد که کشورهای عضو ناتو باید به تدریج سرمایه‌گذاری در زمینه دفاعی را افزایش دهند.

راسموسن که خود بین‌ سال‌های 2001 تا 2009 نخست‌وزیر دانمارک بود در جریان سفرش به این کشور با شاهزاده فردریک نیز دیدار کرد.

انتهای پیام

کد N446913