پیام القاعده به خانواده گروگان آمریکایی: دولتتان را تحت فشار بگذارید

شبه‌نظامیان القاعده از خانواده یک گروگان آمریکایی که سه سال پیش در پاکستان ربوده شد، خواستند تا دولتشان را برای مبادله این زندانی با افرادی که توسط آمریکا زندانی شده‌اند تحت فشار قرار دهند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، "وارن وینستین" در سال 2011 زمانی که برای شرکت مشاوره آمریکایی در لاهور مشغول به کار بود، ربوده شده و آخرین بار در ماه دسامبر در یک ویدیوی القاعده دیده شد. شبه نظامیان القاعده با انتشار پیامی در اینترنت خواستند که وینستین با اعضای این گروه که در آمریکا دستگیر و زندانی شده‌اند مبادله شود.

در پیام القاعده آمده است: کسانی که در آمریکا دستگیر شده‌اند، هیچ گناهی مرتکب نشده‌اند. خانواده وینستین باید بدانند که دولتشان می‌خواهد که او در زندان بمیرد و نمی‌خواهد که مسئولیت آن را بپذیرد. دولت شما هیچ اقدام جدی‌ای برای آزادی وی از زندان انجام نداده‌اند.

اشاره القاعده به زندانیان القاعده در خلیج گوآنتانامو در کوبا است و آن‌ها خطاب به خانواده این گروگان آمریکایی گفتند که دولت واشنگتن در مذاکره ناکام مانده و این امر تنها موجب مردم وینستین در زندان می‌شود.

در ادامه پیام القاعده آمده است: اگر شما می‌خواهید که بار دیگر وارن وینستین را زنده ببینید، هر کاری از دستتان بر می‌آید برای متقاعد کردن دولتتان انجام دهید.

در ویدئویی 13 دقیقه‌ای ماه دسامبر، وینستین از باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا درخواست کرده بود تا برای آزادی‌اش مذاکره کند. مناطق قبیله‌ای پاکستان در مرز با افغانستان پناهگاه امنی برای القاعده طالبان و سایر گروه‌های شبه‌نظامی محسوب می‌شود.

انتهای پیام

کد N446750