ادامه تظاهرات ضد دولتی در پاکستان،

عمران خان استعفای نواز شریف و برگزاری انتخابات جدید را خواستار شد

پاكستان

عمران خان، رهبر سیاسی ارشد پاکستان امروز (شنبه) از نواز شریف، نخست وزیر پاکستان درخواست کرد تا استعفا دهد و به دلیل "تقلب" در انتخابات سال گذشته میلادی، انتخابات جدید برگزار شود.

عمران خان، رهبر سیاسی ارشد پاکستان امروز (شنبه) از نواز شریف، نخست وزیر پاکستان درخواست کرد تا استعفا دهد و به دلیل "تقلب" در انتخابات سال گذشته میلادی، انتخابات جدید برگزار شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری شینهوا، عمران خان پس از پایان حدود 40 ساعت تظاهرات ضد دولتی در جمع حامیانش در اسلام آباد اعلام کرد که وی تا زمان استعفای نواز شریف به تحصن خود پایان نخواهد داد.

وی گفت: من تا زمانی که آزادی حقیقی را برای این کشور برقرار نکنم، این محل را ترک نخواهم کرد.

رهبر تحریک انصاف پاکستان (PTI) روز جمعه هزاران تن از حامیانش را در اسلام آباد به برگزاری تحصن و بیان درخواست‌هایشان ترغیب کرد. این راهپیمایی روز پنجشنبه از لاهور در شرق پاکستان آغاز شد و تظاهرکنندگان 36 ساعت بعد به اسلام آباد رسیدند.

دولت پاکستان حدود 30 هزار نیروی امنیتی مستقر کرد که از جمله شامل نیروهای ارتش برای تامین امنیت اسلام آباد بود.

عمرخان معتقد است که در جریان انتخابات سال 2013 تقلب صورت گرفته و حکم نخست وزیر شریف جعلی است.

با این حال دولت پاکستان و هیات انتخاباتی این ادعا را رد می‌کنند.

عمران خان گفت: من همین جا می‌مانم. نواز شریف تنها یک گزینه پیش روی دارد و آن این است که استعفا دهد و انتخابات جدید برگزار شود. من انتخابات آلوده به تقلب را نمی‌پذیرم.

وی بار دیگر از تظاهرکنندگان درخواست کرد تا امروز در ساعت سه عصر به وقت محلی در میدان آزادی اسلام آباد تحصن برگزار کنند.

رهبر حزب تحریک انصاف پاکستان تاکید کرد: انتخابات آلوده به تقلب دموکراسی و اعتبار رای گیری را زیر سوال برده است. رهبران حزب من به دادگاه عالی کمیسیون انتخابات شکایت کرده‌اند اما تاکنون نتیجه‌ای نداشته است.

وی عنوان داشت که راهپیمایی طولانی حامیان وی تهدیدی علیه سیستم دموکراتیک نیست و در واقع "هیچ دموکراسی در پاکستان وجود ندارد."

از سوی دیگر طاهر القدری، رهبر جنبش تحریک عوامی پاکستانی (جنبش مردمی) نیز برای برگزاری تحصن وارد اسلام‌آباد شده است.

وی قرار است اواخر امروز در جمع حامیانش سخنرانی کند.

این رهبر روحانی ضد دولت تلاش دارد تا "انقلاب" به راه بیندازد چرا که دولت کنونی از برقراری عدالت در میان مردم بازمانده است.

انتهای پیام

کد N446569