بازدید رئیس جمهور از پژوهشکده رویان / جهاددانشگاهی به دنبال چیست؟

رئیس جمهور صبح امروز از پژوهشکده رویان بازدید کرد و در جریان آخرین فعالیت‌های این پژوهشکده و دستاوردهای جهاددانشگاهی قرار گرفت.

حجت‌الاسلام والمسلمین روحانی طی بازدید خود از پژوهشکده رویان با پژوهشگران و مدیران این پژوهشکده دیدار خواهد داشت و در جریان آخرین فعالیت‌های این مرکز قرار خواهد گرفت.

حسام الدین آشنا، سورنا ستاری، حسین فریدون و نهاوندیان ، رییس جمهور را در این بازدید همراهی می‌کنند.

رییس جمهور و تیم همراه در بدو ورود به موسسه رویان مورد استقبال طیبی، رییس جهاد دانشگاهی، قرار گرفتند.

بازدید از نمایشگاهی از دستاوردهای جهاد دانشگاهی و آزمایشگاه‌های پژوهشکده رویان همچنین دیدار با مدیران جهاد دانشگاهی از دیگر برنامه‌های رئیس جمهور طی این بازدید است.

جهاددانشگاهی به دنبال چیست؟

پس از آنکه حرکت انقلاب فرهنگی توسط دانشجویان مسلمان شکل گرفت از دل آن جهاد دانشگاهی با مأموریت‌های توسعه فرهنگی کشور، توسعه علمی و آموزش‌های تخصصی که اساس توسعه دانش‌بنیان جمهوری اسلامی هستند، شکل گرفت.
جهاد دانشگاهی حدود 500 پروژه را در دوران جنگ تحمیلی در حوزه پروژه‌ها طراحی و ساخت تجهیزات نظامی، مهندسی معکوس تجهیزات نظامی و راه‌اندازی خطوط تولید مهمات بود.
پس از جنگ تحمیلی توان خود را بر روی توسعه علمی کشور و الگوسازی در این زمینه متمرکز کرد.
مجموعه فعالیت‌های جهاد دانشگاهی در سه پژوهشگاه، 25 پژوهشکده، دو دانشگاه، شش مؤسسه آموزش عالی، دو پارک علم و فناوری و 18 مرکز علم رشد فناوری سازمان‌دهی شده است.
پژوهشگران جهاد دانشگاهی به دانش فنی ساخت فرستنده رادیویی دست پیدا کرده اند. طراحی و ساخت تجهیزات کنترل آلایندگی در صنایع، طراحی و ساخت تجهیزات در صنعت نفت ایران با دانش ایرانی از جمله دکل‌های حفاری از دیگر اقدامات این نهاد محسوب می‌شود.
در این نهاد علمی به دانش فنی تولید سلول‌های بنیادی و تکمیل پروتکل‌های درمانی دست یافته و برای راه‌اندازی مجتمع تولید سلول‌های بنیادی در پژوهشگاه رویان و همچنین بومی‌سازی تولید آنتی‌بادی برای مبارزه با سرطان و در زمینه تأسیس و توسعه ذخایر ژنتیک کشور در حال برنامه‌ریزی است.

/2727

کد N446503