حشمتیان: مفسدان اقتصادی هشت سال گذشته اکنون مدعی شده‌اند

مفاسد اقتصادي

دبیر کل جمعیت مستقل ایران اسلامی با اشاره به اینکه دولت از سوی مفسدان اقتصادی و جریان حامی دولت نهم و دهم تحت فشار است، گفت:‌ در این شرایط نباید دولت را تنها گذاشت.

دبیر کل جمعیت مستقل ایران اسلامی با اشاره به اینکه دولت از سوی مفسدان اقتصادی و جریان حامی دولت نهم و دهم تحت فشار است، گفت:‌ در این شرایط نباید دولت را تنها گذاشت.

قدرتعلی حشمتیان در گفت و گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به لزوم آگاهی مردم از وقایع هشت سال گذشته کشور اظهار کرد: تا زمانی که با فساد برخورد نشود مشکلات کشور حل نمی شود زیرا این مشکلات ناشی از فسادهای دولتهای نهم و دهم است.

وی در ادامه افزود: فاسدان هشت سال گذشته و جریان سیاسی حامی دولت نهم و دهم برای سرپوش گذاشتن بر مفاسد خود به دولت هجوم آورده و در راه مذاکرات هسته ای سنگ اندازی می‌کنند بنابراین حامیان دولت می گویند نباید دولت را تنها بگذارند.

مدیر مسئول نشریه جمعیت همچنین با اشاره به اینکه رئیس جمهور به این نتیجه رسیده مفاسد اقتصادی ریشه‌کن نشده اظهار کرد: باید تیم اطلاع رسانی و روشنگری اقتصادی و سیاسی دولت بازسازی و تقویت شود تا دولت با توان بیشتری وظایف خود را انجام دهد و با مفاسد مقابله کند. زیرا تیم همراه رئیس جمهور توانایی مقابله با ترفندهای حامیان دولت نهم و دهم و مفسدان اقتصادی را ندارد.

این فعال سیاسی در ادامه با بیان اینکه رهبری بر مبارزه با مفاسد اقتصادی تأکید دارد، افزود: بنابراین سه قوه باید به دنبال برآورده کردن انتظارات رهبری و مردم باشند. قوه قضاییه مجلس، وزارت اطلاعات و سازمان بازرسی کل کشور باید قوی تر عمل کنند و دولت هم شفاف‌سازی را مد نظر قرار دهد تا اعتماد مردم افزایش یابد. البته در راه مبارزه با مفاسد اقتصادی نقش قوه مجریه مهم‌تر است. با این وجود هماهنگی قوا در این بین بسیار مهم است.

این استاد دانشگاه در بخش دیگر از سخنان خود اظهار کرد: دولت باید مراقب باشد تا مسئولان درگیر رانت و فساد نشوند. قوه قضاییه باید هر چه سریعتر با مفسدان برخورد کرده و آنها را به مردم معرفی و مجازات کنند. مجلس نیز باید با وضع قوانین مناسب مانع شکل‌گیری مفاسد شود. سه قوه نباید از شانتاژ عده ای بترسند.

حشمتیان در ادامه گفت: دولت باید از سه جریان سیاسی کشور برای مقابله با مفاسد استفاده کند و همچنین از ریش‌سفیدان جامعه هم کمک بگیرند. زیرا این عده تجارب زیادی دارند که نباید آنها گوشه نشین شوند. آنان باید با ایجاد یک اتاق فکر از حضور این افراد با تجربه برای پیشبرد اهداف دولت و نظام استفاده کنند.

دبیر کل جمعیت مستقل ایران اسلامی همچنین اظهار کرد: هاشمی با کمک کارگزاران اجازه نداد مفاسد اقتصادی حیثیت نظام را زیر سوال ببرد، خاتمی با کمک اصلاح طلبان اجازه نداد مفاسد اقتصادی رخ دهد. اما در دوره ریاست جمهوری احمدی‌نژاد که با کمک اصولگرایان به قدرت رسید، بزرگترین مفاسد اقتصادی رخ داد. اکنون روحانی که با شعار مستقل به قدرت رسید باید از ظرفیت مستقلی استفاده کند.

این فعال سیاسی در پایان افزود:‌مستقلین آماده کمک به مردم هستند زیرا حیثیت مستقلین، حیثیت دولت و نظام است.

انتهای پیام

کد N446496