کاخ سفید:| 195422

روسیه از تشدید تنش‌ها در اوکراین خودداری کند

سیاسی

سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد که فعالیت روسیه در هفته‌های اخیر برای بی‌ثباتی اوضاع پرتنش شرق اوکراین افزایش داشته است.

کاخ سفید با متهم کردن روسیه به انجام اقدام‌های مخرب در اوکراین٬ از مسکو خواست تلاش‌های «خطرناک و تحریک‌آمیز» خود برای بی‌ثبات کردن اوکراین را متوقف کند.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری فرانسه٬ «کاتلین هایدن» سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد که فعالیت روسیه در هفته‌های اخیر برای بی‌ثباتی اوضاع پرتنش شرق اوکراین افزایش داشته است.

وی افزود:« حتی در شرایطی که در حال آماده شدن برای جمع‌آوری اطلاعات درباره نابودی ‌جزئی ستون زرهی روسیه هستیم، بر نگرانی خود نیز درباره تکرار تجاوز روسیه و تجاوز با حمایت روسیه به خاک اوکراین تاکید داریم.»

هایدن تاکید کرد که روسیه تحت هیچ شرایطی، بدون اجازه دولت اوکراین، هیچ حقی برای ارسال خودرو، نفر، یا بار به داخل اوکراین ندارد.

بر اساس این گزارش٬ ارتش اوکراین روز گذشته – جمعه - خبر داده بود که بخشی از خودروهای زرهی روسی را که وارد خاک اوکراین شده‌اند٬ نابود کرده است با این حال روسیه خبر ورود ستونی از خودروهای زرهی روس به اوکراین را تکذیب می‌کند.

کد N446385